אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה רע בעבודה מהבית? צילום: Duke Photography

מה רע בעבודה מהבית?

פרופסור יקר, המנהלים במשרד שלי חושדים במי שעובדים מהבית, בעיקר אחרי הכותרות על יאהו שביטלו את המנהג. אני מבינה אותם. לי זה נשמע ברור מאליו שמהבית אנשים עובדים פחות. מה דעתך? יוליה

16.05.2013, 11:42 | דן אריאלי

יוליה היקרה,

 

להחלטה של יאהו יכולות להיות הרבה סיבות. אני אתמקד כאן בשתיים: עבודה וריכוז. מבחינת שעות העבודה, עובדים במשרד חשופים לשתי תקנות שונות: האחת היא ההגבלה הרשמית של מספר שעות העבודה בשבוע, והשנייה היא ההתנהגות של האנשים סביבם. לדוגמה, כולנו יודעים שבהייטק אנשים עובדים הרבה יותר מ־45 שעות עבודה בשבוע. שם, האנשים שעובדים מהמשרד יצייתו לנורמה ויעבדו יותר מהיקף המשרה הקבוע בחוק, בעוד שעבור העובדים מהבית נקודת המוצא תהיה ההיקף הרגיל של משרה מלאה.

מבחינת הריכוז בעבודה, מניסיון אני יודע שכאשר שמים כמה אנשים בחדר אחד, הם יקדישו חלק ניכר במיוחד מתשומת הלב שלהם למשימה שלפניהם. אבל כשחברי הצוות יושבים במקומות נפרדים ומתקשרים בטלפון או בשיחות ועידה הם פחות מעורבים במתרחש, והרבה פעמים אפילו מנסים (בחוסר הצלחה) לעשות מולטיטאסקינג תוך כדי פגישות חשובות.

דרך אגב, אמא שלי תמיד ידעה מתי ניסיתי לבצע משימות נוספות תוך כדי שיחה איתה, כך שאולי כדאי ליאהו להעסיק אותה כדי לפקח על אנשים שעובדים מהבית.

עבודה מהבית (אילוסטרציה), צילום: shutterstock עבודה מהבית (אילוסטרציה) | צילום: shutterstock עבודה מהבית (אילוסטרציה), צילום: shutterstock

איך לחסוך בלי דאגה?

איך מוודאים שיש מספיק הון לפנסיה? בן

יש שתי דרכים בסיסיות שעוזרות לוודא שלאנשים יהיה מספיק כסף לפרישה: לגרום להם לחסוך יותר, ולגרום להם למות בגיל צעיר יותר. הדרך הקלה יותר היא כמובן לגרום לאנשים למות בגיל צעיר יותר. איך עושים את זה? מאפשרים לאזרחים לעשן, מסבסדים סוכר ומאכלים מלאים שומן, ומקשים עליהם להשיג גישה לטיפול רפואי ברמה גבוהה. כך שאם חושבים על זה, נראה שאנחנו כבר עושים כמיטב יכולתנו בחזית הזאת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
איזון ועובדות
כמו הרבה אחרים פה, גם אני ב"הייטק". אני עובד 8-9 שעות ביום, מתוכן חצי שעה-שעה הפסקות (בוקר, צהריים). השאר ע-ב-ו-ד-ה. אצלנו עובדים גם מהבית וגם מהמשרד. נהוג לעבוד מהבית יום בשבוע, בד"כ יום ראשון. במינון הזה נשמרת הרגשה של צוות ולחץ חיובי לתוצאות גם ביום העבודה מהבית. אה, ולכל יושבי הישיבות פה - פשוט תצאו. תגידו בנימוס, "תודה, אני לא מועיל פה, עדיף שאשב לעבוד", ותלכו. זו תחושה נפלאה. אסף
אסף  |  18.05.13
14.
עבדות
עובדי היי טק בדרך כלל נמצאים 24/7 לרשות המעסיק. שלילת רשות העבודה מהבית חייבת להיות מלווה במתן חירות וחופש ממקום העבודה מחוץ לשעות העבודה התקניות-המשולמות. האם שוללי העבודה מהבית מבטיחים זאת לעובדיהם? (גם מענה לנייד הוא שלילת זכות לשקט וחופש מהעבודה)
יוסי , שפלה  |  17.05.13
לכל התגובות