אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רקספייס צונחת עם מכירות נמוכות מהתחזיות צילום: shutterstock

רקספייס צונחת עם מכירות נמוכות מהתחזיות

ענקית שירותי האחסון האמריקאית הציגה את הירידה הגדולה ביותר ברווחיה מאז שהוקמה. הסיבה העיקרית היא התחרות הגוברת מצד שירותי הענן של אמזון

13.05.2013, 15:31 | בלומברג
ספקית שירותי מחשוב מבוססי אינטרנט, רקספייס הוסטינג (Rackspace Hosting) הציגה את הירידה הגדולה ביותר ברווחים מאז שהוקמה, לאחר שהכנסותיה ותחזיות הרווח שלה לא עמדו בתחזיות האנליסטים.

קראו עוד בכלכליסט

רקספייס, שהנפיקה מניות לציבור באוגוסט 2008, ירדה ב-25% ל-39.36 דולר למניה בסגירת יום המסחר בבורסת ניו יורק, מה שהעמיק את הירידה של המניה ל-47% מתחילת השנה.

רקספייס מתמודדת עם תחרות גוברת בשוק מחשוב הענן מצד אמזון שהוזילה את שירותי האינטרנט שלה שבע פעמים מתחילת השנה. רקספייס אמרה שהמכירות ברבעון השני יסתכמו בין 369 מיליון דולר ל-375 מיליון דולר – נמוך מהתחזית הממוצעת של האנליסטים שסקרה בלומברג, שהייתה 384.4 מיליון דולר.

רקספייס מתמחה בשירותי אחסון אתרים, צילום: shutterstock רקספייס מתמחה בשירותי אחסון אתרים | צילום: shutterstock רקספייס מתמחה בשירותי אחסון אתרים, צילום: shutterstock

מנכ"ל החברה לנהאם נפייר אמר שהמכירות ללקוחות העסקיים ברבעון הראשון של השנה היו נמוכות מהצפוי.

"לא ברור עדיין אם רקספייס מסוגלת לגרום לעלייה בביקוש מצד הסקטור העסקי או אם המתחרות הגדולות שלה מצליחות לשלב מוצרים כגון אלו בשירותים נרחבים יותר, מה שעלול להעמיד את רקספייס בעמדת נחיתות לטווח רחוק. התחרות עדיין עזה בכל הרמות", אמר גרגורי מילר, אנליסט בקנאקורד ג'ניואיטי (Canacocrd Genuity ).

מילר נותן למניה המלצת "החזק" וחתך את מחיר היעד למניה ל-40 דולר מ-55 דולר. לפחות ארבעה אנליסטים חתכו את הדירוג שלהם למניית רקספייס ושלושה אחרים הורידו את תחזיות השווי של המניה.

ברבעון הראשון של השנה דיווחה רקספייס על מכירות של 362.2 מיליון דולר – מתחת לתחזית ממוצעת של האנליסטים שהייתה 366.6 מיליון דולר. רקספייס החלה להעתיק את מוקד הפעילות שלה מניהול מסורתי של מרכזי נתונים לארגונים, לפיתוח חבילות תוכנה שלמות ושירותי מחשוב ענן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות