אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר ומנכ"ל ג'יי. פי. מורגן ישקול לפרוש מהבנק אם יוחלט על הפרדת התפקידים צילום: בלומברג

יו"ר ומנכ"ל ג'יי. פי. מורגן ישקול לפרוש מהבנק אם יוחלט על הפרדת התפקידים

בעקבות הפסדי ענק וסימני שאלה בדבר מדיניות ניהול הסיכונים של הבנק, בעלי המניות יחליטו בשבוע הבא אם להפריד בין תפקיד היו"ר לתפקיד המנכ"ל

13.05.2013, 19:48 | סוכנויות הידיעות

יו"ר ומנכ"ל בנק ההשקעות ג'יי. פי. מורגן צ'ייס, ג'יימי דיימון, ישקול לעזוב את הבנק במידה שיוחלט על הפרדה בין משרת היו"ר והמנכ"ל, כך מדווח ה"וול סטריט ג'ורנל".

קראו עוד בכלכליסט

באסיפת בעלי המניות של הבנק הצפויה בהמשך החודש, תועלה להצבעה ההצעה להפריד בין תפקיד היו"ר לתפקיד המנכ"ל. זאת לאחר שבשנה שעברה נרשמו ביחידת ההשקעות של הבנק הפסדים של יותר מ-6 מילארד דולר - תוצאה שהעלתה סימני שאלה לגבי מדיניות ניהול הסיכונים של הבנק. דיימון אמר את הדברים בשיחה סגורה עם כמה מראשי הגופים הגדולים המחזיקים במניות הבנק ושצפויים להצביע באסיפה. תוצאות ההצבעה באסיפה יפורסמו ב-21 במאי. הצעה דומה שהועלתה באסיפה בשנה שעברה לא זכתה ברוב הנדרש, לאחר שקיבלה את תמיכת 40% מבעלי המניות.

ג ג'יימי דיימון | צילום: בלומברג ג

לפי פרשנות אנליסטים, היקף הכישלון בתחום ההשקעות הוא עדות לכך שמועצת המנהלים של ג'יי.פי.מורגן צ'ייס לא פיקחה כראוי על נושאי התפקידים הבכירים בבנק. לדבריהם, בנוסף לצורך להעביר את ההחלטה, יש להימנע מבחירה מחדש של כמה מחברי מועצת המנהלים לכהונה נוספת.

מנגד, שניים מחברי מועצת המנהלים פנו לבעלי המניות במכתב אישי, הכולל את עמדתם נגד אישור ההצעה. לדבריהם, הצעת ההחלטה נשענת על עמדה המתמקדת בהיבט מצומצם של פעילות הבנק, ושהשינוי המוצע יפגע ביכולת ההנהלה, ויביא לפגיעה באינטרסים של בעלי המניות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות