אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המיתון באירופה נמשך: התמ"ג של גוש היורו התכווץ ב-0.2% ברבעון הראשון צילום: בלומברג

המיתון באירופה נמשך: התמ"ג של גוש היורו התכווץ ב-0.2% ברבעון הראשון

זאת לעומת תחזיות האנליסטים ציפו להתכווצות בשיעור של 0.1%. איטליה וספרד התכווצו כל אחת ב-0.5%. מדובר במיתון הארוך ביותר מאז החל התיעוד לפני 43 שנה

15.05.2013, 14:24 | סוכנויות הידיעות
התמ"ג של גוש היורו התכווץ ברבעון הראשון של השנה בשיעור גבוה מהתחזיות. יורוסטאט, לשכת הסטטיסטיקה של גוש היורו, דיווחה כי התמ"ג נפל בשלושת החודשים הראשונים של 2013 ב-0.2%, כך שהאזור נותר במיתון. לעומת זאת, תחזיות האנליסטים ציפו להתכווצות בשיעור של 0.1%. עבור 27 המדינות המרכיבות את האיחוד האירופי כולו, התמ"ג נפל ב-0.1%. עם זאת, מדובר בשיפור בהשוואה לרבעון הרביעי של השנה שעברה, אז נפל התמ"ג ב-0.6% בגוש היורו וב-0.5% באיחוד.

האיחוד האירופי (ארכיון), צילום: בלומברג האיחוד האירופי (ארכיון) | צילום: בלומברג האיחוד האירופי (ארכיון), צילום: בלומברג

איטליה וספרד התכווצו כל אחת ב-0.5%. ההתכווצות באיטליה נמשכת כבר שבעה רבעונים רצופים, שהופכים את המיתון לארוך ביותר מאז החל התיעוד לפני 43 שנים. בעוד שצרפת ירדה ב-0.2% ונפלה בחזרה למיתון. מנגד, גרמניה, הכלכלה הגדולה ביותר בגוש היורו, הצליחה להימנע בקושי מהתכווצות, ורשמה צמיחה של 0.1%, שהייתה נמוכה מהתחזיות.

"הנתונים האלה מצביעים על כך שההידוק הפיסקאלי וההדרדרות בתנאי השוק במרבית מדינות אירופה מהווים נטל גדול יותר", אמר לסוכנות בלומברג ריקרדו סנטוס, כלכלן לענייני אירופה ב-BNP פאריבה בלונדון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות