אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפריקה ישראל השלימה גיוס של 217.5 מיליון שקל, לבייב הזרים חצי צילום: עמית שעל

אפריקה ישראל השלימה גיוס של 217.5 מיליון שקל, לבייב הזרים חצי

בכך גדל הסכום שהזרים בעל השליטה בחברה במסגרת הסדר החוב ב-2010 ל-610 מיליון שקל מתוך 750 מיליון שקל שהתחיב להזרים

16.05.2013, 10:34 | שי סלינס

אפריקה ישראל הודיעה היום (ה') לבורסה כי השלימה גיוס של 217.5 מיליון שקל, מתוכו הזרים בעל השליטה, לב לבייב כ-104 מיליון שקל. על כוונת לבייב להשתתף בהנפקה נכתב לראשונה ב"כלכליסט".  

קראו עוד בכלכליסט

אפריקה גייסה את הסכום כחלק מחבילה שהציעה לרוכשים הכוללת 10 מניות במחיר של 7.5 שקלים ו-8 כתבי אופציות ללא תמורה, כך שהמחיר ששולם לכל חבילה עמד על 75 שקלים.  המניות וכתבי האופציה הוצעו באופן בו כל בעל מניות של החברה שהחזיק ב-46 מניות רגילות של החברה היה זכאי לרכוש יחידת זכות אחת.

בכך גדל הסכום שהזרים לבייב במסגרת הסדר החוב של החברה ל-610 מיליון שקל מתוך 750 מיליון שקל שהתחיב להזרים במסגרת ההסדר. אפריקה ישראל, המנוהלת בידי אברהם נובוגרוצקי (נובו), הגיעה במאי 2010 להסדר עם מחזיקי האג"ח והבנקים על חוב של 7.6 מיליארד שקל. על החברה לשלם עד סוף 2014 לבנקים ולבעלי האג"ח 1.4 מיליארד שקל, והגיוס יסייע לה לעמוד בהן.

אברהם נובוגרוצקי אברהם נובוגרוצקי אברהם נובוגרוצקי

הגירעון בהון החוזר של אפריקה נכסים מצטמצם

מוקדם יותר היום דיווחה חברה הבת של אפריקה, אפריקה נכסים, על תוצאותיה לרבעון הראשון של 2013. הרווח הנקי של החברה הסתכם ב-9.1 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 6.9 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הגידול ברווח לעומת הרבעון המקביל אשתקד נבע בעיקר מגידול ברווח התפעולי של החברה בעקבות העלייה בהכנסות החברה מהשכרת והפעלת נכסים.

עוד עולה מהדו"חות כי לחברה גירעון בהון החוזר נכון לסוף הרבעון הראשון של 159 מיליון שקל, לעומת גירעון בהון חוזר של 295 מיליון שקל בתחילת השנה. עם זאת מהחברה נמסר כי בהון החוזר השלילי אין כדי להצביע על בעיית נזילות של החברה, זאת בין היתר, בשל פעולות בהן נקטה ונוקטת החברה במגמה להגדיל את היתרות הנזילות שבידיה ולהקטין את התחייבויותיה לזמן קצר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות