אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
42 אלף משפחות בישראל לא עומדות בתשלומי המשכנתא צילום: שאטרסטוק

42 אלף משפחות בישראל לא עומדות בתשלומי המשכנתא

הן נמצאות בפיגור של 3 חודשים ויותר בהחזרים החודשיים ומהוות 4.8% מנוטלי המשכנתאות - שיעור גבוה ביחס למדינות אירופה. עם זאת, סכום ההלוואות בפיגור נמוך משמעותית

16.05.2013, 11:05 | שניר הנדלר
42 אלף משפחות בישראל לא עומדות בתשלומי המשכנתא ונמצאות בפיגור של 3 חודשים ויותר בהחזרים החודשיים, כך עולה מנתוני בנק ישראל.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הנתונים העדכניים שבידי בנק ישראל, אשר נחשפו לראשונה ב"ידיעות אחרונות", כמות ההלוואות לדיור שהעניקה המערכת הבנקאית וטרם נפרעו מסתכמת ב-867 אלף הלוואות, כך ששיעור המשפחות שלא עומדות בתשלומי המשכנתא עומד על 4.8% - שיעור פיגור מהגבוהים במדינות אירופה.

חלום הדירה (אילוסטרציה). 867 אלף הלוואות לדיור טרם נפרעו , צילום: shutterstock חלום הדירה (אילוסטרציה). 867 אלף הלוואות לדיור טרם נפרעו | צילום: shutterstock חלום הדירה (אילוסטרציה). 867 אלף הלוואות לדיור טרם נפרעו , צילום: shutterstock

עם זאת, במונחים כספיים סכום ההלוואות שבפיגור נמוך משמעותית. על פי נתוני בנק ישראל, היקף המשכנתאות שבפיגור (איחור של 90 יום ויותר בתשלומי המשכנתא) הסתכם ב-2.5 מיליארד שקל – שיעור של 1.1% מיתרת המשכנתאות – ושפל של יותר משנה. מכאן, שהמשפחות שלא עמדו בתשלומי המשכנתא הם כנראה לווים קטנים יחסית

בינתיים, נתונים נוספים שפרסם בנק ישראל ביום שני האחרון מעידים על ירידה של 4.2% בהיקף המשכנתאות שניטלו בחודש אפריל מהבנקים לעומת מרץ.

חודש מרץ התאפיין במספר ימי עבודה קטן מהממוצע עקב חג הפסח, כך שנראה שנתוני חודש אפריל מעידים על צינון בשוק הנדל"ן המקומי בהשוואה לחודש מרץ. עם זאת, בחישוב שנתי, נתוני המשכנתאות באפריל מעידים על עלייה של 27% לעומת היקף המשכנתאות באפריל 2012.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
יותר מידי בעלי אינטרס בתחום , כנראה שכוחות השוק חזקים יותר ...
אני בן 25 ובעזרת ה' רוצה להקים בית בארץ ישראל בעזרת ה' , אבל כמו כולם אין לי סיכוי כרגע לעשות זאת ללא עזרה מההורים לצערי הרב . חשבתי שהמחירים ירדו אבל הם רק עלו ועלו ועם הזמן הבנתי למה , המדינה , הקבלנים , בעלי הקרקעות , בנקים , בנק ישראל , כולם אבל כולם רוצים שרמת מחירי הדירות תשאר גבוה ככל האפשר וחוץ מהאזרח הפשוט כולם רוצים בעליות המחירים . לכן כל התוכניות וכל מה שהממשלה מציעה זה כוסות רוח למת , תוך חודש כבר מגישים תוכניות , במקום שזה יהפוך לתוכנית על לאומית ולהגיד סוף סוף נכשלנו כולנו ולהתחיל הכל מאפס מלמטה מהשורש . לתכנן תוכנית להורדת מחירי הדירות לרמתם הריאלית צריכה לעשות לאורך כל הקדנציה של שרי הממשלה ולא כל חודש יציגו לנו חרטה אחרת !!! למרות הכל עדיין אופטימי ומישהו חכם אמר לי פעם : "לפעמים החגיגה נגמרת" , "לכל עלייה יש ירידה" . זה ייקח זמן אולי שנה , שנתיים , 5 שנים אבל בסוף המחירים ייפלו אין לי ספק בכלל , זוג שמרוויח 10 אלף שקל ברוטו ביחד קונה דירה במיליון שקל איפה אתם חיים ?? אני אגור במחסן ולא אקח משקנתאות במחירים מטורפים שכאלה .
קובי , רחובות  |  30.05.13
לכל התגובות