אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סגן שר האוצר: "כשרצנו לבחירות לא ידענו על גודל הבור התקציבי" צילום: חיים צח

סגן שר האוצר: "כשרצנו לבחירות לא ידענו על גודל הבור התקציבי"

העובדה כי הגירעון ל-2012 חורג בשיעור ניכר מהיעד פורסמה לפני הבחירות; לדברי מיקי לוי, "עם כניסתנו לתפקיד לא גילינו בור תקציבי אלא בולען"

18.05.2013, 18:00 | כלכליסט

"כשרצנו לבחירות לא ידענו על גודל הבור התקציבי, עם כניסתנו לתפקיד לא גילינו בור תקציבי אלא בולען" - כך אמר היום סגן שר האוצר, מיקי לוי.

יצוין כי העובדה שהגירעון של ממשלת ישראל ל-2012 חורג בשיעור ניכר מהיעד, היתה ידועה שבועות לפני הבחירות לכנסת ה-19, שנערכו ב-22 בינואר. הנתון הרשמי, שלפיו הגירעון אשתקד הסתכם ב-39 מיליארד שקל - 4.2%, כפול מהיעד - פורסם גם הוא לפני הבחירות, ב-13 בינואר

מיקי לוי ויאיר לפיד משמאל, עם הצמד שהחליפו - יצחק כהן ויובל שטייניץ מיקי לוי ויאיר לפיד משמאל, עם הצמד שהחליפו - יצחק כהן ויובל שטייניץ מיקי לוי ויאיר לפיד משמאל, עם הצמד שהחליפו - יצחק כהן ויובל שטייניץ

לוי, שדיבר באירוע שבתרבות של עיריית כפר סבא, הוסיף: "המדיניות הכלכלית היא להוציא את ישראל מהבור התקציבי. התקציב הוא מאוד מאוד קשה, אך אני מקווה שזה ייגמר תוך שנתיים. למרות הקיצוצים הרבים, הגדלנו את ההוצאה הציבורית והשקענו עוד 6.5 מיליארד שקלים בתקציב החינוך ו-300 מיליון שקל ברווחה. בנוסף, הוחלט על קיצוץ קצבאות הילדים - עשירים לא יקבלו קצבאות".

סגן שר האוצר הוסיף: "לא קיצצנו בתקציבי החרדים, להפך - הוספנו לתקציב, אך הכסף יעבור לפרויקט השמת חרדים בשוק העבודה. זהו דבר חשוב ואחד ממנועי הצמיחה של הכלכלה הישראלית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות