אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהל שיבא מונה לדירקטור חיצוני באחים נאוי ללא אישור משרד הבריאות צילום: צביקה טישלר

בלעדי לכלכליסט

מנהל שיבא מונה לדירקטור חיצוני באחים נאוי ללא אישור משרד הבריאות

פרופ' זאב רוטשטיין וחברת ההלוואות לא חיכו לאישורי משרד הבריאות ונציבות שירות המדינה כדי להודיע על המינוי. רוטשטיין: "רשות ני"ע היום זריזים יותר ממשרד הבריאות". משרד הבריאות: פרופ' רוטשטיין לא יעבוד במשרה זו לפני האישור

19.05.2013, 07:54 | מיקי פלד ויניב רחימי

גוונים של אפור "רוצים שהרכבת תצפור" ביקור באימפריית ניכיון הצ'קים המזנקת של האחים שאול ודורי נאוי שניר הנדלר ויניב רחימי, 19 תגובותלכתבה המלאה

מנהל בית החולים שיבא תל השומר, פרופ' זאב רוטשטיין, מונה בשבוע שעבר לדירקטור חיצוני בחברת האשראי החוץ־בנקאי האחים נאוי, לפני שניתן לכך אישור ממשרד הבריאות או מנציבות שירות המדינה, כך עולה מבדיקת "כלכליסט".

לדברי רוטשטיין, הוא ביקש אישור ממשרד הבריאות, כולל מהמנכ"ל פרופ' רוני גמזו, אך הודה כי אישור זה טרם ניתן. למרות זאת, ביום חמישי האחרון אישרה אסיפת בעלי המניות של האחים נאוי את מינויו.

רוטשטיין מכהן משנת 2004 כמנהל שיבא, בית החולים הגדול בישראל. ככזה, הוא עובד מדינה ונתון לכללי התקשי"ר של נציבות שירות המדינה. התקנות לא אוסרות על מנהלי בתי חולים לעסוק בעבודות נוספות, אך הן מחייבות את אישור הנציבות. מנהלי בתי חולים רבים עוסקים בעבודות מחוץ לתפקיד, בעיקר באקדמיה או בגופים הקשורים לנושאי בריאות. עם זאת, שמו של פרופ' רוטשטיין עלה בדו"ח שפרסם מבקר המדינה ב־2012. רוטשטיין דיווח למבקר כי הוא הועסק בחמש עבודות פרטיות בהיקף של כשמונה שעות בשבוע ובשכר של כ־20 אלף שקל לחודש, באישור נציבות המדינה. באחת מהן, ראש היחידה לגמלת ניידות, הוא עבד תחת פסיקה של בית הדין לעבודה. אולם מבקר המדינה כתב כי בארבע מבקשותיו לא פירט רוטשטיין את מהות העבודה ואת היקף השעות.רוטשטיין דחה אז את טענות המבקר.

זאב רוטשטיין, צילום: צביקה טישלר זאב רוטשטיין | צילום: צביקה טישלר זאב רוטשטיין, צילום: צביקה טישלר

רוטשטיין אינו זר לחברות הבורסאיות. הוא שימש במשך שש שנים כדירקטור חיצוני בחברת המזון נטו של דוד עזרא, עד מרץ 2010. בשנים 1997–2002 כיהן רוטשטיין כחבר דירקטוריון בטיבון ויל, גם היא מקבוצת נטו. באחים נאוי הוא צפוי להחליף את יונה טילמן. בדירקטוריון ימצא רוטשטיין מכר ותיק: מנכ"ל נטו עמי (עמיהוד) גולדין.

מלשכתו של רוטשטיין נמסר: "רשות ני"ע ואסיפת החברה היו זריזות יותר ממשרד הבריאות ואישרו את המועמדות. כעת ממתין פרופ' רוטשטיין לאישור בקשותיו שהופנו למשרד הבריאות, בתקווה שיפעל בזריזות דומה".

ממשרד הבריאות נמסר: "אין אישור מהמשרד או מנציבות שירות המדינה, ולפיכך פרופ' רוטשטיין לא יעבוד בעבודה זו לפני אישור, אם וכאשר יינתן".

מחברת האחים נאוי לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות