אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחיר היובש בבורסה: כלל פיננסים עברה להפסד של 26.8 מיליון שקל צילום: עמית שעל

מחיר היובש בבורסה: כלל פיננסים עברה להפסד של 26.8 מיליון שקל

בהשוואה לרווח נקי של 2.5 מיליון שקל ברבעון הראשון אשתקד. החברה הכריזה על תוכנית לפירעון מוקדם של חובות ב-265 מיליון שקל

19.05.2013, 10:02 | שי סלינס

כלל פיננסים דיווחה הבוקר (א') לבורסה על תוצאותיה לרבעון הראשון של 2013 והציגה מעבר להפסד של 26.8 מיליון שקל, בהשוואה לרווח נקי של 2.5 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2012, וזאת בעיקר בשל הירידה במחזורי המסחר בבורסה של תל אביב.

במגזר השירותים הפיננסים (פעילות שירותי מסחר) רשמה החברה הפסד של 8.9 מיליון שקל, לעומת הפסד של 1.4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. עיקר ההפסד נבע מקיטון ניכר בהכנסות מעמלות קניה ומכירה וזאת בשל הירידה בהיקף הפעילות בשוק ההון וממחזורי המסחר בבורסה.

איזי כהן, יו"ר כלל פיננסים, צילום: אוראל כהן איזי כהן, יו"ר כלל פיננסים | צילום: אוראל כהן איזי כהן, יו"ר כלל פיננסים, צילום: אוראל כהן

מבחינת עסקי הנוסטרו של החברה, הסתכמו ההכנסות ב-6 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 13.1 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. 

במסגרת הדו"ח הרבעוני פרסמה כלל פיננסים דו"ח מקורות ושימושים לשנתיים הקרובות. מהדו"ח עולה כי יתרת הנכסים הנזילים החזויה למרץ 2015 תעמוד על 86.6 מיליון שקל והיא כוללת 200 מיליון שקל שיתקבלו ממכירת פעילות הקרנות להראל. מהצד השני כלל פיננסים צופה שהנכסים הנזילים שלה בעוד כשנתיים יעמדו על 85.2 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

תוכנית לפירעון חובות

במקביל כלל פיננסים הודיעה על תוכנית לפירעון מוקדם של חובות החברה בסכום כולל של עד 265 מיליון שקל. בשלב הראשוני תבצע החברה רכישה עצמית של אג"ח מסדרה א' ובשלב מאוחר יותר תפרע החברה את ההלוואה שהעמידה החברה האם, כלל ביטוח, שיתרתה עומדת על 170 מיליון שקל. יתרת החוב של כלל פיננסים למחזיקי האג"ח מסדרה א' עומדת היום על כ-260 מיליון שקל.

כמו כן הודיעה כלל פיננסים כי היא מקיימת מגעים עם בנק ירושלים למכירת חבר הבורסה שלה אולם נכון למועד זה טרם התגבש הסכם מחייב עם הבנק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות