אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט האריך את הקפאת ההליכים של קמור בעשרה ימים נוספים צילום: ענר גרין

בית המשפט האריך את הקפאת ההליכים של קמור בעשרה ימים נוספים

לפני מספר חודשים מונה לקמור נאמן הקפאת הליכים, על רקע חוסר יכולתה להחזיר למחזיקי האג"ח כ-100 מיליון שקל; בנוסף מינה בית המשפט מנהל מיוחד שיפעל למימוש הנכסים של החברה לטובת כלל ביטוח שתבעה את קמור

19.05.2013, 12:14 | גולן חזני וניר צליק

בית המשפט המחוזי בתל אביב החליט להאריך את הקפאת ההליכים של קמור בעשרה ימים נוספים ולמנות לחברה מנהל מיוחד בשם ארז חבר שיפעל למימוש הנכסים של החברה לטובת כלל ביטוח שתבעה את החברה.

קראו עוד בכלכליסט

לפני מספר חודשים מונה לקמור נאמן הקפאת הליכים, על רקע חוסר יכולתה להחזיר למחזיקי איגרות החוב של החברה את כספם, בהיקף של כ-100 מיליון שקל. על השולחן היה מתווה מוסכם להסדר, אלא שבסופו של דבר מתווה זה לא יצא אל הפועל. 

במקביל, בחברה הבת של קמור, קמור אירופה, היה חוב של 28 מיליון שקל למחזיקי איגרות חוב, כאשר את החוב פרעה כלל ביטוח, שהיתה המבטחת של החוב.

דני ברנר, בעל השליטה בקמור דני ברנר, בעל השליטה בקמור דני ברנר, בעל השליטה בקמור

כתוצאה מכך ביקשה כלל לקבל את הנכס שהיה משועבד לה, מניות קמור אירופה, אלא שלעת עתה החליט בית המשפט שלא לאפשר לה לקבל את המניות, כאשר תקוותם של נאמני הקפאת ההליכים היא כי הם יוכלו למכור את החברה האם, קמור, ומתחתיה גם את נכסי קמור אירופה, ובכך גם לפרוע את חובה של החברה כלפי כלל ביטוח וגם להשיב חלק מהכסף למחזיקי איגרות החוב.  

על שולחנם של נאמני הקפאת ההליכים יש כעת כמספר הצעות, הן לרכישת הספינות של קמור, בהן היא מחזיקה בכ-50% יחד עם שותף יווני, שהציע לה כ-4 מיליון דולר על חלקה, והן הצעות לרכישת פרויקט הנדל"ן של החברה בלונדון, קווין ויקטוריה, עליו היא קיבלה הצעה משותפה לפרויקט, מיכה טלמור.

עו"ד רונן מטרי, ממשרד מטרי מאירי ושות' שמייצג את טלמור: "אנו מברכים על ההחלטה. כעת נפתח הפתח לגיבוש פתרון לקמור אירופה ולפתרון המצב שנוצר עקב קריסת השותפה קבוצת קמור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות