אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אתי אלון יוצאת נגד החלטת השב"ס: "הציבור מעוניין שאסירה למופת תחזור לחיק החברה" צילום: יריב כץ

אתי אלון יוצאת נגד החלטת השב"ס: "הציבור מעוניין שאסירה למופת תחזור לחיק החברה"

האסירה המרצה עונש של 17 שנות מאסר על חלקה במעילת הענק בבנק למסחר בהיקף של כ-271 מיליון שקל ביקשה להכיר בהתנהגותה הטובה, אך ועידת השחרורים בראשות השופט שלמה שוהם דחתה את הבקשה. באי כוחה של אלון: "היא עברה הליך שיקום ארוך ומעורר השתאות"

19.05.2013, 20:43 | זוהר שחר לוי

אתי אלון, המרצה עונש של 17 שנות מאסר על חלקה במעילת הענק בבנק למסחר, עתרה בסוף השבוע נגד החלטת ועדת השחרורים של השב"ס שלא לשחררה שחרור מוקדם. "הציבור מעוניין לראות שכאשר עסקינן באסירה למופת אשר עברה הליך שיקום ארוך ומעורר השתאות תתוגמל", כתבו באי כוחה של אלון בעתירה והוסיפו כי אם יאושר לה שחרור מוקדם, הדבר "יאפשר לה לחזוק לחיק החברה כאזרחית נורמטיבית ותורמת".

קראו עוד בכלכליסט

החל משנת 2003, מרצה אלון, עונש מאסר של 17 שנה על חלקה במעילה בבנק למסחר, פרשה שהובילה להתמוטטות הבנק, במסגרתה גנבה כספים בהיקפים של יותר מ-271 מיליון שקל.

בתחילת החודש הודיעה ועדת השחרורים של שב"ס, בראשות השופט שלמה שוהם, כי החליטה לדחות את בקשתה של אלון לשחרור מוקדם וכי זו תוכל להגיש בקשה חדשה לשחרור מוקדם עוד שנה וחצי.

אתי אלון. "אסירה למופת", צילום: טל שחר אתי אלון. "אסירה למופת" | צילום: טל שחר אתי אלון. "אסירה למופת", צילום: טל שחר

הוועדה נימקה את החלטתה בנזק הגדול שגרמה אלון בהונאה לבנק, לעובדיו ולציבור הרחב ובכך שמדובר בהונאה בסכומי עתק שהגיעה לכחצי מיליארד שקל. כן צוין בנימוקי הוועדה כי גם העובדה שהכספים שנגנבו מהציבור על ידי אלון הועברו, בעיקר באמצעות אחיה המהמר עופר מקסימוב, לארגוני פשיעה, יש בה כדי "לפגוע פגיעה קשה ביותר בתחושת הביטחון האישי של אזרחי המדינה".

אלון עתרה בתגובה, באמצעות עו"ד שי נודל, לבית המשפט המחוזי מרכז בבקשה להורות על שחרורה המוקדם "תחת כל תנאי שיקבע בית המשפט".

בעתירה נטען כי הוועדה "שגתה בשיקול דעתה ובסבירות החלטתה, עת קבעה כי אינה ראויה לשחרור מוקדם" וכי מדובר באסירה המרצה את מאסרה הראשון, שמעולם לא הסתבכה עם רשויות החוק והינה "אסירה למופת". בעתירה נטען כי ועדת השחרורים ביססה את ההחלטה שלא לשחררה בטענה כי העבירות שבהן הורשעה הינן עבירות חמורות, אך לא לקחה כלל בחשבון את כל השיקולים העמדים לזכותה. "באיזון הלקוי שנערך בין השיקולים", כך נכתב, "למעשה שפטה הוועדה את אלון פעם נוספת על העבירה בגינה נשפטה ובה הודתה".

לפי אלון, לא זו בלבד שאמון הציבור לא ייפגע משחרורה המוקדם, אלא ההפך הוא הנכון. "הציבור", נכתב בעתירה, "מעוניין לראות שכאשר עקסינן באסירה למופת, אשר עברה הליך שיקום ארוך ומעורר השתאות ומביעה רצון רב ומוטיבציה אדירה לשינוי ולשיקום, דווקא במקרים כאלה, הציבור יהיה מעוניין שהאסירה תתוגמל ויואשר לה שחרור מוקדם כך שתוכל לחזור לחיק החברה כאזרחית נורמטיבית ותורמת".

בא כוחה של אלון, מביא כדוגמא את בועז יונה שהורשע במסגרת פרשת חפציבה ושוחר שחרור מוקדם במרץ 2012 וכן את אברהם הירשזון ששוחרר בטרם סיים לרצות את עונשו "חרף הפגיעה הקשה באמון הציבור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

26 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

26.
אלה הם שופטיך ישראל. פדופיל 5 שנים, גנב מבנק 17 שנים.
והבנקים גונבים מאתנו בלי חשבון. לכמה שנים ייכנס מנהל בנק ששלח לעו"ד חוב של 3000 ש"ח של עולה חדש, עבור הלוואת עולה שהיא קיבלה לפני שידעה לקרוא עברית, ששילמה כל השנים ופיספסה כמה חודשים רק כשהיתה חולה ונשאר לה רק 3000 ש"ח? העו"ד החלאה הקפיץ את החוב, והאישה, מבוגרת וחולה הלכה לשוק האפור. אלו הם חלאות. בחסות החוק. שחררו את אתי אלון לאלתר, היא אדם נורמטיבי, לא פדופילית, לא רוצחת, לא אנסת. חיי אדם חשובים יותר מכסף! או שלפי השופטים שלנו לא?
25.05.13
24.
ראוייה לניכוי שליש
הכלל בישראל הוא שאסיר שהתנהג כראוי במאסר, זה מאסרו הראשון, השתקם ואין מידע מודיעיני נגדו, מקבל ניכוי שליש באופן אוטומטי. גם השופט הגוזר את עונשו מביא בחשבון את העובדה שצפוי ניכוי שליש מהעונש. אי מתן הטבה זו לאתי אלון, שעל פי כל קריטריון ראוייה לה, היא נקמנות ללא כל סיבה. בל נשכח שכל מנהליה בבנק שהיו צריכים להשגיח עליה ועצמו עיניהם (ואולי שיתפו פעולה) לא הועמדו כלל לדין! ובל נשכח שהיא כלל לא נהנתה מכספי הגניבה. די. היא נענשה מספיק.
ליאור  |  21.05.13
22.
צר לי על אתי אלון-היא בצד הלא נכון של המגרש. לבנקים ולחברות הסלולר מותר לשדוד אותנו אך לנו אסור.
.יחד עם זאת יש מספר חייבים בסדרי גודל העולים פי כמה על הנזק שגרמה אתי אלון ולא יעלה על הדעת להושיבם בכלא. ומה אם אותם מנהלי בנקים וחברות בטוח שמסכנים את כספינו ללא כל בטחונות? ומדוע זו שהייתה המפקחת על הבנקים בזמן שהם התמוטטו זכתה בג'וב בבנק לאומי?
מוקי  |  20.05.13
לכל התגובות