אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם בטייבה רוצים בחירות צילום: תומריקו

גם בטייבה רוצים בחירות

עו"ד שועאע מנצור עתר לבג"ץ נגד החלטת שר הפנים לא לקיים בחירות בעיר באוקטובר הקרוב

20.05.2013, 10:12 | ענת רואה

עו"ד שועאע מנצור, שייצג נושים בתיק הקפאת ההליכים של עיריית טייבה, מעוניין להתמודד על תפקיד ראש העיר טייבה, אלא שמשרד הפנים החליט לא לערוך בחירות בטייבה באוקטובר הקרוב כבכל הרשויות המקומיות.

קראו עוד בכלכליסט

מנצור הגיש בשבוע שעבר עתירה לבג"ץ נגד שר הפנים גדעון סער ונגד ההחלטה. עו"ד מנצור טוען שזכויותיהם של תושבי טייבה, שכבר נקלעה פעמיים להקפאת הליכים עקב חובות עתק, נפגעו קשות.

את ההחלטה לדחות את הבחירות בטייבה בשנתיים קיבל סער בחודש שעבר, והיא הובאה לאישור ועדת הפנים של הכנסת. בעתירה נטען שגם בשנת 2003 לא התקיימו בחירות בטייבה בעקבות החלטת שר הפנים דאז אלי ישי ובנימוק שבחירות עלולות להיות הרסניות למאמצי הבראת העיר.

טייבה. לא יערכו בחירות באוקטובר, צילום: גלעד קוולרציק טייבה. לא יערכו בחירות באוקטובר | צילום: גלעד קוולרציק טייבה. לא יערכו בחירות באוקטובר, צילום: גלעד קוולרציק

הבחירות התקיימו לבסוף בספטמבר 2005, אך לא חלפו שנה וחצי וישי פיזר את מועצת העיר ומינה תחתיה ועדה קרואה וכן הוגשה בקשה להקפאת הליכים. אז התמנה עו"ד אבנר כהן לנאמן העירייה והוא שניהל את העיר.

לטענת מנצור, זה עשור העירייה מנוהלת על ידי משרד הפנים בדרגים המקצועיים ואלה נכשלו כישלון חרוץ, וכמו כן יש פגיעה בדמוקרטיה במניעה מתושבי העיר את הזכות הבסיסית לבחור ולקיים בחירות במועד. ממחלקת בג"צים בפרקליטות נמסר שהעתירה התקבלה אתמול וש"תגובת המדינה תוגש כמקובל לבית המשפט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
בטייבה רוצים בחירות
רוב מוחץ של האנשים בטייבה רוצה קיום הבחירות באקטואר הקרוב ,אנחנו חייבים לקחת את הגורל שלנו בידינו. אי-אפשר שמשרד הפנים והשר סער יטיל אשמה בנו בלי לקחת אחריות על ניהול כושל לעירייה למשך עשר שנים, וזה שמשרד הפנים דופק את העיר ולא מאפשר קיומו של הליך דמוקראטי יסודי ועקרי לא ייתן לילדים שלנו חיים טובים יותר. טייבה היא לא מקום רע זו רק קבוצה קטנה שמשחירה רבבות של אנשים.בטייבה יש לנו משאבים, יש רמת אנטלגנסיה גבוהה בעלת השכלה גבוהה. השאלה היא מה אנחנו עושים ,אנחנו נציל את העיר שלנו במו ידינו. אנחנו יכולים לעשות את זה. זה קשה, אבל לא בלתי אפשרי.לא אבדה עוד תקוותינו , בטיבה יש גם דברים טובים ואנשים טובים.
ר.גבארה , טייבה  |  20.05.13
2.
הגיע הזמן ...לרפורמה ברשויות המקומיות
צריך לאחד רשויות מקומיות ...לא יאומן שלכל כפר וכל ישוב יש ראש עיר נהג פקידות וסגנים..אותו רכב זבל יכול לעבוד כל היום ולאסוף זבל מכמה ישובים ...ואין לי מקום וכוח לפרט מה עוד ניתן לעשות עם נצמצם את כל הרשויות....מזל טוב שר הפנים ...ובהצלחה ...לא מאמין שיש לך מספיק אופי למהלך כזה....
מאיר , נהריה  |  20.05.13