אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבורסה בת"א השלימה 5 ימים רצופים של עליות; גבעות זינקה היום ב-4.3% צילום: shutterstock

הבורסה בת"א השלימה 5 ימים רצופים של עליות; גבעות זינקה היום ב-4.3%

בסיכום יומי ת"א 100 עלה ב-0.3% ות"א 25 טיפס ב-0.2% ובכך השלים זינוק של 3.3% בחמישה ימים. מניית אפריקה ישראל עלתה ב-1.2% ודלתא טיפסה ב-1.2%; מחזור המסחר - 1.02 מיליארד שקל

21.05.2013, 16:33 | שי סלינס

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ג') בעליות קלות ברקע עונת הדו"חות הכספיים לרבעון הראשון של השנה. מדד ת"א 25 השלים 5 ימים רצופים של עליות בהם טיפס ב-3.3%. מחזור המסחר היומי הסתכם ב-1.02 מיליארד שקל.

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60 

סוערות הרוחות במהלך הדיון בריכוזיות בוועדת הכספים בכנסת בעקבות פרסום הצעתו של ראש המועצה הלאומית לכלכלה יוג'ין קנדל כי יש אפשר לחלק מהחברות 3 שכבות בפירמידה. ח"כ זהבה גלאון מחתה על הצעתו של קנדל ודרשה לקבל פרטים נוספים. יו"ר הוועדה ניסן סולימנסקי הרגיע את הרוחות ואמר "לא קיבלתי שום מסר. מה אתם רוצים שלא ידונו בזה? שלא יתעניינו? זה בסדר גמור שיעקבו אחרינו". אמש קנדל הציע כי תאגידים יצומצמו לשתי שכבות, אולם קבוצות עסקיות להן חברות נכדות המגייסות אגרות חוב יוכלו להמשיך ולהחזיק 3 שכבות. ההצעה עלתה בדיון סגור של קבינט הריכוזיות. שר האוצר יאיר לפיד ושר הכלכלה נפתלי בנט ביקשו כי את ההכרעה תקבל בסוף ועדת הכספים.

 

יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר התייחס אתמול לירידה במחזורי המסחר בבורסה של תל אביב ואמר: "הבורסה היא אחד ממנועי הצמיחה החשובים במשק. אנחנו לא יכולים לדבר במונחים של להיות או לחדול. חייבים להיות". האוזר התייחס לוועדה לטיפול בהסדרי חוב: "אני מבין את הזעם והתסכול בנושא הסדרי החוב. אנחנו מאוד מוטרדים מהנושא. אני בעד להגדיל את חובות הגילוי מצד הבנקים והמוסדיים שנותנים אשראי. התופעות שהיו בעבר הצטמצמו ולכן מעריך שמספר הסדרי החוב יקטן. הסדר חוב הוא חלק מתהליך עסקי של חברה שנקלעת לקשיים. אנחנו צריכים למזער את הפגיעה במשקיעם ולא לייצר איפה ואיפה ביניהם".

 

במקביל היועץ המשפטי של משרד האוצר יואל בריס אישר את כהונתה של מנכ"לית המשרד יעל אנדורן כיושבת ראש הוועדה, למרות זיקתה לחברות ענק שמעורבות כיום בהסדרי חוב משמעותיים. באוצר הסבירו כי "הוועדה לא תעסוק בגוף ספציפי, אלא תפעל להסדרת הנושא בכללותו".

 

שוק האג"ח

בית המשפט המחוזי בתל אביב ביטל היום את צו מניעה הזמני במעמד צד אחד האוסר על השלמת העסקה לרכישת יפנאוטו יבואנית סובארו בישראל. בתחילת החודש הודיעה סמל"ת בהודעה לבורסה כי הגיעה להסכם עם שמעון ברזילי, שניסה להוביל קבוצת משקיעים לרכישתה. לפי ההסכם, סמל"ת תקים עם ברזילי חברה משותפת, בה יהיו לה 95% ולברזילי 5% (עם אופציה להגדלת אחזקותיו ל-10%). ליפנאוטו סדרת אג"ח אחת בבורסה בעלת מח"מ של כמעט שנה ונסחרת בתשואה של 17%.

 

חדר מסחר, צילום: אוראל כהן חדר מסחר | צילום: אוראל כהן חדר מסחר, צילום: אוראל כהן

מניות במרכז

אלקטרה צריכה רשמה זינוק של 49% בהכנסות ל-729.6 מיליון שקל. את התרומה העיקרית לעלייה מייחסת אלקטרה צריכה לפעילות בשני תחומים: הראשון הוא פעילות המזגנים בחו"ל, שעיקרה באירופה, ושהניבה לקבוצה הכנסות בהיקף של 55 מיליון שקל. השני הוא ענף עשה זאת בעצמך, אליו נכנסה הקבוצה בשנה שעברה עם רכישת הרשתות אייס ואוטו דיפו.

 

רבוע כחול נדל"ן שבניהולו של זאב שטיין, דיווחה על גידול של 4% בהכנסות מדמי שכירות ל-53.2 מיליון שקל ברבעון הראשון לשנת 2013. הגידול נובע בעיקר בשל השכרת שטחי מסחר חדשים ובעיקרם המרכז המסחרי בקריית השרון – נתניה וכן בשל עליית המדד. ה-NOI ברבעון הראשון הסתכם ב-53.8 מיליון שקל,  בהשוואה ל-52 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

 

גבעות עולם, העוסקת בפיתוח שדה הנפט "מגד", פרסמה את תוצאותיה לרבעון הראשון של השנה מהם עולה כי הפיקה כ-44 אלף חביות נפט - עלייה של 7% בהשוואה לרבעון האחרון של 2012. הרווח הנקי של גבעות ברבעון הראשון עמד על 2.5 מיליון דולר, בהשוואה לרווח נקי של 827 אלף דולר ברבעון המקביל. העלייה ברווח נבעה בעיקר ממכירת ממלאי הנפט שאוחסן במאגרים של השותפות.

 

חברת דלתא פרסמה היום את דוחותיה לרבעון הראשון ורשמה מכירות בהיקף של 227.3 מיליון דולר - עלייה של 35% לעומת הרבעון הראשון של 2012. בשורה התחתונה רשמה החברה ברבעון רווח נקי של 6.6 מיליון דולר - עלייה של 69%.

 

אפי פיתוח מקבוצת אפריקה ישראל שבשליטת לב לבייב דיווחה הבוקר על תוצאותיה לרבעון הראשון של השנה והציגה עלייה ברוב הפרמטרים בעיקר בזכות קניון הדגל של החברה - אפימול שבמוסקבה. בשורה התחתונה החברה רשמה רווח נקי של 15.6 מיליון דולר ברבעון, בהשוואה לרווח נקי של 7.89 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2012. ההכנסות הסתכמו ב-33.4 מיליון דולר, לעומת הכנסות של 32.3 מיליון דולר אשתקד.

 

בית ההשקעות דש ברוקראז' אופטימי לגבי מצבם של הבנקים בישראל, בין היתר, על רקע הורדת הריבית המפתיעה לפני שבוע ואלטרנטיבות ההשקעה המצויות בשוק. בית ההשקעות העלה אתמול המלצה לסקטור ל"תשואת יתר" וזאת לאחר שהבנקים רשמו תשואת חסר של 3% מתחילת השנה לעומת מדד ת"א 100. לאחר תקופה ארוכה בה העדיפו בדש את מניית פועליםעל פני לאומי , מתהפכות היוצרות ולאומי נבחר למועדף מבין השניים וזאת על רקע יכולת שמירת ההוצאות של הבנק. "ב-2013 יצליח לאומי לרשום ירידה בהוצאות ושיפור ביחס היעילות שעשוי לרדת מתחת ל- 70%, הודות לתוכנית הפרישה מרצון הרחבה שביצע", כתבו בדש.

ההכנסות של בזןברבעון הראשון של 2013 הסתכמו ב–2.33 מיליארד דולר, בהשוואה להכנסות של 2.45 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי ברבעון הסתכם ב–53 מיליון דולר, בהשוואה לרווח תפעולי של 11 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. עיקר התרומה לרווח התפעולי נבעה ממגזר הדלקים שתרומתו הסתכמה ב-30 מיליון דולר. בשורה התחתונה בזן עברה לרווחיות ברבעון הראשון של השנה. הרווח הנקי עמד על 4 מיליון דולר, בהשוואה להפסד של 34 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות