אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרצליה: מ-2014 כל בניין שיבנה בעיר יחויב בתקן בנייה ירוקה צילום: shutterstock

הרצליה: מ-2014 כל בניין שיבנה בעיר יחויב בתקן בנייה ירוקה

מדובר בהמשך למדיניות העירייה לגבי פרויקטים של יותר מ-20 יחידות דיור. כעת הורחבה ההגדרה גם לתמ"א 38

20.05.2013, 18:00 | דותן לוי

מינואר 2014 תחייב עיריית הרצליה כל פרויקט בעיר בתקן של בנייה ירוקה, כך הצהיר היום (ב') ראש העירייה יהונתן יסעור בכנס אגף ההנדסה של העירייה. משמעות הצהרתו של יסעור היא כי תקן הבנייה הירוקה יחול מתאריך זה גם על פרויקטים של תמ"א 38 באופן גורף בכל העיר.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בהחלטה שהינה המשך ישיר למדיניות העירייה, כאשר בדיוק לפני שנה החליטה הוועדה המקומית בעיר כי כל פרוייקט מגורים שכולל למעלה מ-20 יחידות דיור יחויב בתקן 5281 לבנייה ירוקה. לפי ההחלטה אז קבלן שלא יעמוד בתנאי זה לא יקבל מהוועדה היתר בנייה.

בעקבות ההחלטה האחרונה הופכת העיר הרצליה לעיר הראשונה והיחידה בישראל שמחייבת עמידה בתקן לבנייה ירוקה באופן גורף. עד כה חייבו ערים בודדות כגון כפר סבא בבנייה ירוקה רק באזורים מסוימים וביתר הערים מדובר עדיין בתקן וולנטרי ולא מחייב.

הדמיה של בנייה ירוקה (קרדיט: משרד אדריכלים קנפו כלימור אדריכלים ) הדמיה של בנייה ירוקה (קרדיט: משרד אדריכלים קנפו כלימור אדריכלים ) הדמיה של בנייה ירוקה (קרדיט: משרד אדריכלים קנפו כלימור אדריכלים )

בעירייה אמרו היום, כי נתוני אגף הנדסה מצביעים על כך שמאז נדרש תקן הבנייה הירוקה - כמות היתרי הבנייה עלתה, בניגוד לחשש שתרד. היות ויש בתקן קריטריונים המקצרים את הליכי קבלת ההיתרים עד לזמן של 3.5 חודשים בממוצע.

תקן הבנייה הירוקה מתייחס להתייעלות אנרגטית, חיסכון במים, שימוש חסכוני וחכם במשאבי בקרקע, שמירה על חיי קהילה בריאים, שינוע ידידותי לסביבה, שימוש בחומרים מקומיים בלבד והתייחסות לאקלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
אוי כמה יקרות תהיינה הדירות
תבדקו בפרויקטים החדשים ברעננה בשכונת נוה זמר גם שם צריך בניה ירוקה והשגעונות של ראש העיר מייקרות כל בניית דירה בכ-100000 ש"ח. הוא גם רוצה שישתלו עצים בין כל חניה לחניה בעומק של 1.5 מ'. מה זה קשור לבניה ירוקה? טרוף! אז איך מצפים שמחירי הדירות ירדו?
אני  |  21.05.13
4.
לאלעד מ1
גם אני נגד קיצוניים (וש ירוקים קיצוניים ואפילו מאד) אבל נושא של כמות CO2 שעלתה באטמוספרה והעלמות ים הקרח בקיץ בעוד שלוש שנים! במקום בעוד 50 שנה זה משהו ממשי מאד שנבדק ונחקר ומקים רעש בעולם תבדוק לגבי מכשירים ירוקים התקנתי מזגנים לפני שנתיים וחצי היום כבר החזרתי את ההפרש במחיר (על חשבון תשלום לחברת חשמל) זו אכן דת מסוכנת אבל יש הרבה דברים מעניינים ונכונים וכרגיל בכל מקום שיש קיצוניות לא צומח משו טוב
אני  |  21.05.13
לכל התגובות