אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כעס בגרמניה: "הפסדנו באירוויזיון בגלל מרקל" צילום: רויטרס

כעס בגרמניה: "הפסדנו באירוויזיון בגלל מרקל"

34 מתוך 39 המדינות המשתתפות לא נתנו לגרמניה ולו נקודה אחת, ובמדינה מאשימים את הקנצלרית ומדיניותה הנוקשה כלפי גוש היורו

20.05.2013, 18:37 | סוכנויות הידיעות

האכזבה בגרמניה מתוצאות האירוויזיון שהתקיים בסוף השבוע החליפה את מקומה לזעם כלפי הקנצלרית אנגלה מרקל.

"הדיילי טלגרף" מדווח כי הטענה הנשמעת עתה בגרמניה היא כי בגלל עמדתה הנוקשה של מרקל כלפי מדינות גוש היורו שנקלעו למשבר חוב, 34 מתוך 39 המדינות שהצביעו בתחרות האירופית לא העניקו לגרמניה ולו נקודה אחת.

קראו עוד בכלכליסט

השיר הדני הזוכה קיבל 281 נקודות בעוד קסקדה שייצגה את גרמניה סיימה במקום ה־21 מתוך 26 עם 18 נקודות בלבד. זאת, אף שהתקשורת הגרמנית הגדירה את הלהקה פייבוריטית לזכייה. את הנקודות הללו העניקו לגרמניה ישראל, ספרד, אוסטריה, אלבניה ושוויץ. "חייבים לזכור את המצב הפוליטי, אני לא רוצה לומר שאלה 18 נקודות בעד אנגלה מרקל", אמר לעיתון הבריטי תומאס שרייבר, פרשן מרשת ARD TV. "אבל עלינו לזכור שלא רק קסקדה הופיעה על הבמה, אלא גרמניה כולה".

קסקדה. רק 18 נקודות, צילום: רויטרס קסקדה. רק 18 נקודות | צילום: רויטרס קסקדה. רק 18 נקודות, צילום: רויטרס

בעוד שבגרמניה זוכה מרקל לתמיכה בשל הקו הנוקשה שאותו היא מקדמת לטיפול במשבר החובות בגוש היורו, בשאר המדינות באזור התעקשותה ליישם צעדי צנע כואבים הפכה אותה לדמות שנואה, למשל ביוון, קפריסין ואיטליה.

עם זאת, התחרות עצמה זכתה להצלחה מסחררת בגרמניה, עם יותר מ־8 מיליון צופים. "האם אנשים באמת לא אוהבים אותנו?", תהה מומחה התקשורת פטר אורבן בטלוויזיה הגרמנית. "כנראה שיש אמת בטענה הזו. שתי קבוצות גרמניות יתחרו בגמר הצ'מפיונס ליג ביום שבת, וייתכן שאנשים לא רצו שגרמניה תזכה גם באירוויזיון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות