אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופת הטורנדו באוקלהומה: לפחות 91 הרוגים צילום: רויטרס

סופת הטורנדו באוקלהומה: לפחות 91 הרוגים

מדובר בסופה הקטלנית ביותר מאז 2011. מתוך ההרוגים לפחות 20 ילדים, לאחר ששני בתי ספר יסודיים באזור נהרסו. אובמה הכריז על מצב חירום באזור

21.05.2013, 11:40 | סוכנויות הידיעות
סופת הטורנדו שהכתה בפרבר של אוקלהומה סיטי גבתה את חייהם של לפחות 91 אנשים, מתוכם 20 ילדים, לאחר ששני בתי ספר יסודיים באזור נהרסו. נשיא ארצות הברית ברק אובמה הכריז על מצב חירום באזור אוקלהומה, והורה להעביר סיוע פדראלי למור, בסמוך לאוקלהומה סיטי. מדובר בסופה הקטלנית ביותר מאז נהרגו לפני שנתיים 161 בטורנדו שהכה במיזורי.

צוותי החירום חיפשו ניצולים בקרב ההריסות של בית הספר היסודי פלאזה טאוארס, שנפגע אתמול באופן ישיר מהסופה. בנוסף נפגעו בית ספר נוסף, בתים ובית חולים בעיר המונה 50 אלף איש. חוקר מקרי המוות של אוקלהומה מסר כי 20 מתוך 91 ההרוגים הם ילדים, וכן 60 מתוך 240 הפצועים הם ילדים.

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: ההריסות מהטורנדו באוקלהומה (3 תמונות)

"התחבאתי בארון, ושמעתי רעש כאילו רכבת מתקרבת", סיפרה לסוכנות רויטרס ניניה ליי (48). הבית עצמו נהרס, וליי נתקעה תחת ההריסות למשך שעתיים עד שבעלה הצליח לחלץ אותה. "תודה לאל על הטלפון הסלולרי שלי, פשוט התקשרתי לבעלי שיבוא להציל אותי".

מנהל התעופה הפדראלי (FAA) הורה על הפסקה זמנית של הטיסות באזור, ואפשר רק למסוקי חילוץ לעלות לאוויר. לדבריהם, ההחלטה התקבלה בעקבות בקשת המשטרה שאמרה שהיא זקוקה לשקט כדי לחפש אחר ניצולים שנקברו תחת ההריסות. באוקלהומה ביקשו גם את עזרת המשמר הלאומי.

"העיר כולה נראית כמו שדה נשורת", סיפר ראש העיר של מור, גלן לואיס. "נראה שאיבדנו את בית החולים שלנו. נסעתי ליד לא מזמן, והוא נהרס הרוס לגמרי". הסופה היכתה בשיאה של עונת סופות הטורנדו, ובתחזית חוזים סופות נוספות בקרוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות