אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יקי ודמני מסכם שנה לרכישת אייס: "אנו שמחים לקטוף את הפירות" צילום: אוראל כהן

יקי ודמני מסכם שנה לרכישת אייס: "אנו שמחים לקטוף את הפירות"

מנכ"ל אלקטרה צריכה אמר את הדברים בשיחה עם כלכליסט לאחר פרסום דוחות החברה לרבעון הראשון. ודמני: "לאחר שנה וחצי של רכישות אנחנו ממוקדים בענפים העיקריים שלנו - קמעונאות ומוצרי הצריכה"

21.05.2013, 13:21 | מיקי גרינפלד

אלקטרה צריכהפרסמה היום (ג') את דוחותיה לרבעון הראשון של 2013, שבו נרשם זינוק של 49% בהכנסותיה לעומת הרבעון המקביל ל-729.6 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

מנכ"ל אלקטרה צריכה, יקי ודמני, הגיב לדו"ח בשיחה עם "כלכליסט", ואמר כי הוא שבע רצון מהתוצאות וממצבה של החברה: "אני חושב שלאחר שנה וחצי של רכישות והתארגנות, החברה נכנסה לישורת שבה היא ממוקדת בענפים העיקריים שלה - קמעונאות וענף מוצרי הצריכה", אמר ודמני. בקמעונאות כלל ודמני את ענף מכירות מוצרי החשמל וענף רשתות עשה זאת בעצמך, שמופיעים בדו"ח בנפרד. 

את התרומה העיקרית לגידול מייחסת אלקטרה צריכה לפעילות בשני תחומים: הראשון הוא פעילות המזגנים בחו"ל, שעיקרה באירופה, ושהניבה לקבוצה הכנסות בהיקף של 55 מיליון שקל. ההכנסות הכוללות של הקבוצה ממכירת מוצרים חשמליים נסקו ברבעון ב-29% ל-344 מיליון שקל. השני הוא ענף עשה זאת בעצמך, אליו נכנסה הקבוצה בשנה שעברה עם רכישת הרשתות אייס ואוטו דיפו. ההכנסות מפעילות הרשתות הסתכמו ב-148 מיליון שקל, ומשום שרכישתן בוצעה באפריל 2012, אין מדד השוואתי לרבעון מקביל בענף פעילות זה. ההכנסות במגזר הקמעונאי עלו ברבעון הראשון ב-7.5% ל-312 מיליון שקל.

יקי ודמני, מנכ"ל אלקטרה צריכה, צילום: אוראל כהן יקי ודמני, מנכ"ל אלקטרה צריכה | צילום: אוראל כהן יקי ודמני, מנכ"ל אלקטרה צריכה, צילום: אוראל כהן

בשורה התחתונה רשמה החברה ברבעון הראשון גידול של 57% ברווח הנקי ל-24.2 מיליון שקל. הרווח התפעולי גדל ב-41% ל-31.4 מיליון שקל. ה-EBITDA של החברה גדל ברבעון ב- 34.8% לכ-39.1 מיליון שקל.

ודמני הרחיב בעניין הצלחת הרכישות של הקבוצה: "אנחנו רבעון רביעי רצוף עם אייס, שהרוויחה עד היום קרוב ל-20 מיליון שקל, עם רווח של 6 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה. פעילות המזגנים בחו"ל נרכשה באוקטובר 2012 והניבה לחברה מחזור של 55 מיליון שקל ורווח של כמליון וחצי שקל. במילים אחרות, אנחנו שמחים לקטוף את את הפירות של הרכישות שלנו. תוצאות הרבעון הן טובות בכל הפרטמטרים. החברה עובדת בצורה מסודרת וצמודה לתוכנית העבודה הרב שנתית שלה בכל התחומים".

הנכסים השוטפים של אלקטרה צריכה עמדו בתום הרבעון על 1.2 מיליארד שקל, לעומת כמיליארד שקל בתום הרבעון המקביל. החברה מסבירה את העלייה בגידול בשורת המלאי, כחלק מההצטיידות לקראת הרבעון השני, וכן בגידול בלקוחות במסגרת מכירות חג הפסח.

ההתחייבויות השוטפות של הקבוצה הסתכמו עם תום הרבעון הראשון ב-978 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות