אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגדי Flickr החדשים: אתר שיתוף התמונות עבר מתיחת פנים

בגדי Flickr החדשים: אתר שיתוף התמונות עבר מתיחת פנים

האתר הוותיק זכה לממשק חדש ורענן שמזכיר את פייסבוק. יאהו גם חידשה את אפליקציית האנדרואיד בכלי עריכת תמונות ומציעה מרחב אחסון עצום של טרה-בייט בחינם לכל המשתמשים

21.05.2013, 12:42 | נמרוד צוק

יאהו מתחדשת: לצד רכישת טאמבלר ב-1.1 מיליארד דולר, ביצעה החברה מהלך משמעותי נוסף - הצגת גרסה משופרת של אתר שיתוף התמונות פליקר.

קראו עוד בכלכליסט

השירות זכה לממשק משתמש חדש וגרסת אנדרואיד משופרת שמיישרת קו עם הגרסה האחרונה של יישום האייפון. בנוסף, הודיעה יאהו שכל משתמש יזכה למרחב אחסון של טרה-בייט - הגדול ביותר מבין אתרי אחסון התמונות.

"הטכנולוגיה והמגבלות שלה לא צריכות לחבל בחוויה כאשר מדובר בצילומים", כתבה מנכ"לית יאהו מאריסה מאייר בפוסט בבלוג החברה. "ולכן אנחנו מעניקים למשתמשים נפח אחסון כזה שיאפשר להם לא לחשוש יותר לעולם שייגמר להם המקום לתמונות". לדברי החברה, לפליקר יש כיום 89 מיליון משתמשים שמחזיקים בשירות כשמונה מיליארד צילומים.

עמודי פרופיל משופרים. פליקר, גרסת 2013 עמודי פרופיל משופרים. פליקר, גרסת 2013 עמודי פרופיל משופרים. פליקר, גרסת 2013

ממשק המשתמש החדש זונח את הרקע הלבן והלינקים הטקסטואליים של הגרסה הקודמת לטובת רשת תמונות בגודל מקסימלי, כאשר דף הבית הוא פיד של צילומים ואלבומים חדשים מהחברים של המשתמש שמעורבבים עם אלה שלו עצמו, במטרה "לשים את התמונות במרכז החוויה" כמו שהחברה מגדירה זאת.

בנוסף, הוא כולל כפתורים נגישים יותר לשיתוף התמונות ברשתות חברתיות - פייסבוק, טוויטר, פינטרסט וטאמבלר, רקע שחור שנועד לאפשר צפיה נוחה יותר ומצב צפיה במסך מלא.

תצוגת תמונות גדולה יותר בפיד המשתמש תצוגת תמונות גדולה יותר בפיד המשתמש תצוגת תמונות גדולה יותר בפיד המשתמש

ליאהו חשוב לאפשר למשתמשים העלאת תמונות ברזולוציה מלאה, כדי שתישמר  איכות התמונה המקורית משלב הצילום ועד לתצוגה. נפח האחסון החדש של האתר, מאפשר לשמור בין 3.5 מיליון קבצים ברזולוציה של מגה-פיקסל ועד כ-218 אלף צילומים ברזולוציה של 16 מגה-פיקסל. גרסת האנדרואיד החדשה מוסיפה פילטרים וכלי עריכה, מקפידה לשמור על איכות התמונה המקורית ומאפשרת שיתוף נוח של התמונות ברשתות חברתיות.

יאהו מעודדת את הגולשים להעלות תמונות ברזולוציה גבוהה יאהו מעודדת את הגולשים להעלות תמונות ברזולוציה גבוהה יאהו מעודדת את הגולשים להעלות תמונות ברזולוציה גבוהה

עם זאת, השינוי עלול לפגוע לפחות בטווח הקצר במקור ההכנסה העיקרי של יאהו מפליקר - בעלי חשבונות ה-Pro, שנהנו עד היום מנפח אחסון גדול יותר והיו מוכנים לשלם בעד התענוג. יאהו עדיין מציעה שני סוגים של חשבונות בתשלום - חשבון נטול פרסומות ב-50 דולר לשנה וחשבון שמכפיל את נפח האחסון לשני טרה-בייט ב-500 דולר לשנה - אבל קשה לראות כיצד הם יגרמו ליותר מקומץ משתמשים להוציא את הארנק.
 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות