אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערכות: מיסוי ירוק ומס רכבי היוקרה יוצגו יחד בקרוב

הערכות: מיסוי ירוק ומס רכבי היוקרה יוצגו יחד בקרוב

לפי המתווה שהושג, על כל מכונית שמחירה הוא מעל 300 אלף שקל תוטל תוספת מס קנייה בגובה 20% על הפער שבין מחיר הרכב המלא ובין רף 300 אלף השקלים. ליבואני הרכב תינתן "תקופת הסתגלות" לפני שיפרסמו מחירונים חדשים

21.05.2013, 18:47 | תומר הדר

המס הירוק על כלי רכב ומס רכבי היוקרה יוצגו בשבועות הקרובים לציבור כחבילה אחת, כך מעריכים היום גורמים המקורבים לאוצר. במסגרת ההצגה תינתן ליבואני הרכב "תקופת הסתגלות" קצרה של מספר שבועות לפני שיפרסמו מחירונים חדשים.

בחודשים האחרונים היה אמור מתווה השלב השני של המיסוי הירוק להיכנס לתוקף. על פי מתווה המס הירוק, על כל המכוניות המשווקות בישראל מוטל מס קנייה בגובה של 83% ממנו מנוכים סכומים בגובה של עד 15 אלף שקל הנקבעים בהתאם למידת הזיהום שהרכב פולט. במסגרת הצגת השלב השני של המס הירוק הוחמרו הקריטריונים לקביעת רמת פליטת המזהמים של הרכבים השונים, אלא שבחודשים האחרונים התגלעו מחלוקות שונות בין האוצר ובין אנשי המשרד להגנת הסביבה, שאישורו הסופי נדרש לשם יישום הרפורמה.

מרצדס S קלאס מרצדס S קלאס מרצדס S קלאס

אלא שכעת ככל הנראה נפתרו חילוקי הדעות. ביחד עם הצגת מתווה המס הירוק החדש יוצג גם "מס רכבי היוקרה" - הקובע כי על כל מכונית שמחירה הוא מעל 300 אלף שקל תוטל תוספת מס קנייה בגובה 20% על הפער שבין מחיר הרכב המלא ובין רף 300 אלף השקלים.

בעקבות הטלת מס רכבי היוקרה אירעו בשבועות האחרונים מספר מהלכים: יבואני רכבי היוקרה הבכירים מיהרו לשחרר מכוניות ממכס על מנת שלא לשלם את תוספת המס. במקביל, סוכני יבוא אישי מדווחים על עצירה של הזמנות לרכבים ביבוא אישי עד שהאוצר יבהיר כיצד יחושב מס הקניה לרכבי יוקרה ביבוא אישי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות