אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דורי קבוצה תפעיל תחנת דורארד עד סוף השנה: "זה הולך להיות דרמטי"

דורי קבוצה תפעיל תחנת דורארד עד סוף השנה: "זה הולך להיות דרמטי"

חברת הנדל"ן מקבוצת גזית גלוב רשמה רבעון חיובי נוסף. על הצהרות האוצר בתחום הנדל"ן אומר המנכ"ל רונן אשכנזי: "במקום להצליח להוזיל עלויות לקונים - מייקרים"

21.05.2013, 19:28 | אסף גילעם

"סך הכל עברנו עוד רבעון טוב", אמר היום (ג') רונן אשכנזי, מנכ"ל דורי קבוצה, בשיחה עם "כלכליסט". חברת הנדל"ן היזמית מקבוצת גזית גלוב דיווחה על ירידה בשורה העליונה, אך שיפור ברווח התפעולי.

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות החברה ברבעון הראשון ירדו ב-17% ל-395 מיליון שקל, על רקע עיתוי ההכרה בהכנסה ממכירת דירות. למרות שמכרה כמות דירות בהיקף נרחב יותר, החברה תוכל להכיר בהכנסות רק במועד המסירה לפי כללי החשבונאות. עם זאת, ירידה בעלויות העבודה ושיפור בביצועי חברות הבנות הובילה לעלייה של 11% ברווח התפעולי לעומת הרבעון המקביל ל-20 מיליון שקל.

רונן אשכנזי , צילום: עמית שעל רונן אשכנזי | צילום: עמית שעל רונן אשכנזי , צילום: עמית שעל

"הרוב משתקף בעיקר מתוצאות דורי בניה (חברת הבת – א"ג) שמוכרת את הדירות שלה בקצב יפה. תחנת הכוח דוראד נמצאת חצי שנה לפני פתיחה, כשהיא מחוברת כבר לתשתית הגז. רונסון הציגה גם תוצאות טובות, שנפגעו מעט מהשינוי בשער הזלוטי-יורו, דבר שצפוי להתאזן ברבעונים הקרובים", הוסיף אשכנזי.

חברת הבת הפולנית רונסון (32%) מכרה ברבעון הראשון 130 דירות, והציגה רווח נקי של 9 מיליון זלוטי (כ-10 מיליון שקל). "מדובר בתוצאות יפות לרבעון ראשון שבדרך כלל חלש יחסית. בגדול, בחמש השנים הראשונות שבנינו את החברה היא רק ייצרה הוצאות עד שהיא הגיעה להתייצבות. כיום היא מוכרת 400-600 דירות בשנה, היא בונה עוד 2,000. מעבר לזה, אין כמעט חוב ברונסון, כשיש ההלוואה יחידה בהיקף של 100 מיליון זלוטי, וההון עצמי שלה עומד כ-450 מיליון זלוטי".

בשורה התחתונה רשמה דורי קבוצה רווח נקי של 6 מיליון שקל, לעומת מיליון שקל בלבד ברבעון המקביל.

"עד סוף השנה, יקרו כמה דברים משמעותיים לחברה. נמסור עוד הרבה דירות בשלושת הפרויקטים המרכזיים של החברה, בנס ציונה, מוצקין והוד השרון", בשלושת הפרויקטים כ-892 יחידות דיור, שצפויות להכניס לחברה הכנסות של 1.4 מיליארד שקל סך הכל, מתוכן נמכרו (אך טרם נמסרו) דירות בהיקף של 380 מיליון שקל. "כשזה יגמר, אמר אשכנזי, "דורי תתחיל שני פרויקטים חדשים בגני תקווה ובמגרש הפיל בתל אביב. ותמשיך לעשות את מה שהיא יודעת. בסך הכל, מחיר החוב שלה הוא הנמוך ביותר שהיה לה אי פעם, והעסקים עובדים שוטף בלי 'פיקים' – היא עושה את אותו הדבר כל רבעון, כשהיא כמובן מנסה להשתפר כל הזמן". מעבר לזה, התחלת פעילות דוראד צפויה לספק לדורי הכנסות משמעותיות "זה הולך להיות משהו מאוד דרמטי".

על ההכרזות האחרונות שיצאו ממשרד האוצר, במטרה להוריד את מחירי הדיור, אומר אשכנזי: "אני עדיין לא יודע להגיד את ההשלכות של זה, יש הרבה רעיונות שעדיין לא נחקקו. כרגע זה נראה וגם לפי ניסיון עבר שכל גזרה מסויימת שנופלת על הקבלנים, ישר מתגלגל לאזרח. כך שברוב המקרים, במקום להצליח להוזיל עלויות לקונים, מייקרים להם".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות