אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ייצור אמקור עובר לחו"ל צילום: זהר שחר

ייצור אמקור עובר לחו"ל

אחרי 60 שנה תדיראן סוגרת את מפעל המקררים בעפולה בגלל עלויות הייצור בארץ

22.05.2013, 08:23 | גיל קליאן

פעילות הייצור של מקררי אמקור עוזבת את עפולה אחרי 60 שנה ועוברת לחו"ל. כך החליטה בעלת המותג, חברת תדיראן של משה ממרוד. במפעל מועסקים כיום כ־50 עובדים, כאשר בחברה מבטיחים לסייע בהכשרתם לביצוע עבודות חדשות, להוציא אותם לפרישה מוקדמת ולנתב אותם לתפקידים אחרים, אם הדבר יתאפשר. המפעל ישמר את קו הייצור של המזגנים שלו - פעילות שבמסגרתה מועסקים כ־40 עובדים. סגירת המפעל תחייב את החברה למחוק מספריה 4 מיליון שקל: 2.7 מיליון שקל על ציוד, והיתרה על מלאי חומרי גלם שלא ייעשה בו שימוש. החברה מעריכה שלא תידרש למחיקות נוספות אחרי שרכשה את פעילות אמקור, לצד המותגים AEG ותדיראן, תמורת 37.5 מיליון שקל בסוף 2006.

משה ממרוד במפעל המקררים בעפולה, צילום: זהר שחר משה ממרוד במפעל המקררים בעפולה | צילום: זהר שחר משה ממרוד במפעל המקררים בעפולה, צילום: זהר שחר

תדיראן ניסתה זה כמה שנים לאושש את המותג ולשמור על הייצור בארץ. לפני כשלוש שנים היא השיקה סדרה של מקררים כחול־לבן שנועדה להחזיר את מקררי אמקור לקצב מכירות גבוה וכך להשאיר את הייצור המקומי, אך לאחר שזו נכשלה החלה החברה לבחון את סגירת הייצור בישראל. מהחברה נמסר כי "שינוי מערכי הייצור בעולם, התחרות הגוברת בשוק המקררים וחוסר התמיכה מצד הממשלה והתמ"ת הביאו אותנו למצב שאיננו יכולים לשאת את עלויות הייצור בארץ. כדי להישאר תחרותיים אנו נאלצים להעביר את המיקוד בישראל מייצור לפיתוח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות