אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שבוע של עליות: הדולר נחלש ב-0.3% ל-3.665 צילום: איי פי

אחרי שבוע של עליות: הדולר נחלש ב-0.3% ל-3.665

היורו עלה ב-0.4% ושערו היציג נקבע על 4.745 שקלים; ATRADE: "הדולר צפוי להמשיך במסע ההתחזקות שלו"

22.05.2013, 15:37 | מיקי גרינפלד

הדולר נחלש היום (ד') במסחר מול השקל ב-0.3% ל-3.665 שקלים, זאת לאחר שבוע של עליות רצופות. היורו היציג עלה ב-0.4% ושערו היציג נקבע על 4.745 שקלים.

בזירה הבינלאומית ממשיך הדולר להתחזק מול הין היפאני, עם עלייה של 0.2%. לאחר שני ימים של התכנסות החליט הבנק המרכזי של יפן שלא לערוך שינוי במדיניות המוניטרית וביעדי האינפלציה שקבע. בהודעת הבנק נאמר כי הוא ימשיך בצעדים אלה עד שישיג את היעד של 2% אינפלציה.

דולר , צילום: שאטרסטוק דולר | צילום: שאטרסטוק דולר , צילום: שאטרסטוק

בשווקים ממתינים לנאומו של הנגיד האמריקאי בן ברננקי, היום בפני בית הנבחרים. ברננקי הנהיג בחודשים האחרונים מדיניות הרחבה כמותית, בניסיון לעודד את השווקים ואת רמות הצריכה בארה"ב. בשבוע האחרון פורסמו בארה"ב הערכות בדבר כוונתו לרסן מדיניות זו, ולצמצם את היקף רכישות האג"ח ארה"ב, בהיקף של 85 מיליארד דולר בחודש. זאת לנוכח אינדיקטורים חוזרים המעידים על שיפור בנתוני הצריכה הביתית ובשוק הנדל"ן. האנליסטים יצפו לרמזים או אמירות ברורות יותר בנאומו של ברננקי, שיאששו את ההערכות.

חזי ינושבסקי ראש מחלקת מחקר ATRADE, אומר כי כי רמזים מצד ברננקי בנוגע לצמצום אפשרי של היקף הרכישות עלולים להבא לצלילה בשווקים. "הדולר האמריקני צפוי להמשיך במסע ההתחזקות שלו על רקע השיפור המתמשך של הכלכלה האמריקנית והציפיות לסיום תוכנית הרכישות מוקדם מהצפוי", הוסיף ינושבסקי.

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים והשקעות, מעריך כי ישנה היתכנות להתחזקות מחודשת של השקל, שתוביל את בנק ישראל להפחתה פתאומית נוספת של הריבית. "ראוי כי המהלך לא יבוצע במסגרת הכרזת שער הריבית בשבוע הבא, שכן, לרשות בנק ישראל תחמושת מוגבלת לשימוש במכשיר שער הריבית. להערכתנו, טרם מוצה פוטנציאל פיחות השקל בטווח הקצר, בעקבות צעדי בנק ישראל, וכי היצעי מט"ח ערים צפויים בקרבת רמת 3.7 שקלים", הוסיף פריימן.

  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות