אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנקים בוול סטריט מתכננים חלופה לצ'טים של בלומברג צילום: עמית שעל

בנקים בוול סטריט מתכננים חלופה לצ'טים של בלומברג

בנקאי השותף לקידום היוזמה: "תוכנת המסרים המיידיים במסופים של בלומברג הפכה לכלי רב־עוצמה"

22.05.2013, 11:16 | סוכנויות הידיעות

תשע חברות הפועלות בוול סטריט משתפות פעולה כדי לפתח תוכנת מסרים מיידיים שתתחרה בתוכנה הפופולרית של סוכנות הידיעות בלומברג.

"הניו יורק טיימס" דיווח כי שיתוף הפעולה החל עוד לפני שנודע החודש כי עיתונאי בלומברג ריגלו אחר בכירים בעולם הכלכלי, בין השאר באמצעות הצ'טים שניהלו.

315 אלף משתמשים נעזקים במסופים של בלומברג , צילום: בלומברג 315 אלף משתמשים נעזקים במסופים של בלומברג | צילום: בלומברג 315 אלף משתמשים נעזקים במסופים של בלומברג , צילום: בלומברג

שני גורמים המעורים ביוזמה מסרו ל"ניו יורק טיימס" כי סוכנות הידיעות רויטרס וחברת שירותי המידע הפיננסי מרקיט כבר חתמו על הסכם לשיתוף פעולה בעניין.

המקורות מנו גופים נוספים שעתידים להצטרף ליוזמה, ובהם הבנקים ברקליס, ג'יי.פי מורגן צ'ייס וסיטיגרופ. לדבריהם, הבנקים דויטשה בנק וגולדמן זאקס אף התחייבו לעבור לשימוש בתוכנה עם השקתה.

תוכנת המסרים המיידיים של בלומברג היא אחד היישומים המרכזיים במסופי המידע הפיננסי שהיא משווקת. התוכנה החדשה תאפשר לעובדי הבנקים לשוחח עם עמיתים בפירמות אחרות, כפי שהם עושים עתה במערכת הסגורה של בלומברג. "הניו יורק טיימס" ציטט את אחד הבנקאים המעורבים בקידום היוזמה באומרו כי "תוכנת המסרים המיידיים במסופים של בלומברג הפכה לכלי רב־עוצמה" ואילולא היתה קיימת "הצורך שלנו בשימוש במסוף היה פוחת באופן משמעותי".

בעקבות התלונות שהפנו חברות כלפיה עשתה בלומברג כמה שינויים במסוף המידע. בין השאר, היא חסמה בפני עיתונאיה את האפשרות לראות מתי התחברו לקוחות למסוף בפעם האחרונה.

תוכנית הצ'ט החדשה תהיה זמינה לכל מי שעובד בתעשיית השירותים הפיננסיים, כך לפי גורמים המקורבים לעסקה. היא תושתת על תוכנית הצ'ט של רויטרס, אך תוסיף משתמשים מדויטשה בנק, גולדמן זאקס ומרקיט, חברת המידע הפיננסי המצויה בבעלות כמה וכמה בנקים בוול סטריט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות