אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש עיריית יהוד נעצר בחשד לעבירות שוחד צילום: צביקה טישלר

ראש עיריית יהוד נעצר בחשד לעבירות שוחד

המשטרה חושדת כי יוסי בן דוד ביצע בנוסף עבירות של הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים. יחד איתו נעצרו עוד חמישה אנשי עסקים בעיר

22.05.2013, 11:24 | אלי סניור, ynet

ראשי ערים בחקירה: המשטרה פשטה הבוקר (ד') על משרדי עיריית יהוד ועיכבה לחקירה את ראש העירייה, יוסי בן דוד. יחד איתו נעצרו בכירים מעולם העסקים בעיר, במסגרת חקירה סמויה שהפכה גלויה ובה חשד לביצוע עבירות שוחד, הלבנת הון מרמה והפרת אמונים. החוקרים החרימו מסמכים רבים מבניין העירייה ומבתי החשודים. חלק מהעצורים, שנלקחו למשרדי יאח"ה בלוד, יובאו לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון.

במשטרה אומרים כי הם סימנו את עיריית יהוד מזה זמן רב, לאחר שהתקבל מידע מודיעיני על עבירות חמורות של טוהר המידות. על פי המידע, בן דוד קיבל שוחד על החלטות שהעביר, בהן היתר בנייה שלא כדין ומתן רישיון עסק לאדם – למרות שלא עמד בתנאים. יש לציין כי במשטרה טוענים כי ביצעו את החקירה באופן סמוי במשך מספר חודשים, והיא כללה מעקבים והאזנות לסביבתו של בן דוד.

יוסי בן דוד. החקירה הסמויה הפכה לגלויה, צילום: צביקה טישלר יוסי בן דוד. החקירה הסמויה הפכה לגלויה | צילום: צביקה טישלר יוסי בן דוד. החקירה הסמויה הפכה לגלויה, צילום: צביקה טישלר

החוקרים סבורים כי ביצוע העבירות הוסווה באופן מתוחכם. בפשיטה שערכו, בין היתר בבתי אנשי העסקים, הוחרמו מסמכים שבאמצעותם מאמינים במשטרה ניתן יהיה לגלות את הרישום הכוזב בנוגע לעבירות שנעשו, לכאורה.

ביום שני השבוע הוגש כתב אישום נגד ראש עיריית רמת השרון, יצחק רוכברגר, על עבירות של רישום כוזב במסמכי תאגיד, ומרמה והפרת אמונים בתאגיד. כתב האישום הוגש לאחר שימוע שנערך לרוכברגר מול פרקליט המדינה, ובו נטען כי בין 2004 ל-2006 כיהן ראש העירייה גם כיו"ר הקרן להשתלמות של עובדי הרשויות המקומיות, ועבר על החוק בכך שקיבל שכר מעבר למשכורתו בעירייה.

בין היתר, נטען כי רוכברגר המציא חשבוניות וקבלות על הוצאותיו האישיות, והציג אותן ככאלה הקשורות לכיסוי עלויות שבהן נשא במסגרת תפקידו בקרן. אלא שעל פי כתב האישום לא היה קשר בין ההוצאות לבין התפקיד, והוא אף זייף לשם כך פרטים. על הגמול שקיבל בגין שירותיו לקרן לא דיווח רוכברגר לרשויות המס.

יש לציין כי מדובר בסכום של כ-118 אלף שקל נכון לנובמבר 2007, ולאחר חשיפת העניין החזיר רוכברגר את הסכום בטרם פתיחת החקירה המשטרתית.

בחודש ינואר הוגש כתב אישום נגד ראש עיריית רמת גן, צבי בר, המייחס לו לקיחת שוחד בגובה 1.9 מיליון שקל, עבירות של מרמה, הפרת אמונים והלבנת הון. בר הכחיש את המיוחס לו.

ראש עירייה אחר המחכה לראות אם יוגש נגדו כתב אישום הוא שלומי לחיאני מבת ים, לגביו הודיעה הפרקליטות כי בכוונתה להגיש נגדו אישום בכפוף לשימוע. הוא חשוד בעבירות של מתן ולקיחת שוחד. לפי הפרקליטות קיימת תשתית ראייתית בחמש פרשיות שונות הקושרות את לחיאני ואת אחיו אבי לעבירות שוחד. לחיאני מכחיש את המיוחס לו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות