אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: חוק ההגירה החדש אושר בוועדת המשפט של הסנאט צילום: בלומברג

ארה"ב: חוק ההגירה החדש אושר בוועדת המשפט של הסנאט

אם יאושר החוק הוא יאפשר למיליוני שוהים בלתי חוקיים לקבל אזרחות אמריקאית ויקל על חברות טכנולוגיה להעסיק עובדים מסין ומהודו. במקביל, תוגבר האבטחה לאורך הגבול עם מקסיקו למניעת הסתננויות

22.05.2013, 15:26 | סוכנויות הידיעות

ועדת המשפט של הסנאט אישרה אתמול (ג') תיקון לחוק ההגירה המתווה למיליוני השוהים הבלתי חוקיים בארה"ב מסלול לאזרחות אמריקאית. המהלך מכשיר את הקרקע לדיון סוער בשינוי הגדול ביותר מזה עשרות שנים במדיניות ההגירה שייערך במליאת הסנאט בחודש הבא.

קראו עוד בכלכליסט

הנשיא אובמה, שהציב את התיקון לחוק ההגירה בראש סדר העדיפויות שלו, שיבח את המהלך של ועדת המשפט ואמר כי התיקון לחוק מבטא את המטרות שהציב: "אני מעודד את מליאת הסנאט להעמיד את הצעת החוק הדו-מפלגתית להצבעה בהקדם האפשרי ולקוות כי תהליך אישור התיקון יוביל לתיקונים נוספים בנושא" אמר בהצהרה שפורסמה על-ידי הבית הלבן.

אובמה. "מקווה שאישור התיקון יוביל לתיקונים נוספים בנושא", צילום: איי אף פי אובמה. "מקווה שאישור התיקון יוביל לתיקונים נוספים בנושא" | צילום: איי אף פי אובמה. "מקווה שאישור התיקון יוביל לתיקונים נוספים בנושא", צילום: איי אף פי

על פי התיקון לחוק, ל-11 מיליון מהגרים בלתי חוקיים תינתן אפשרות להצטרף לתוכנית התאזרחות בת 13 שנה והאבטחה תוגבר לאורך הגבול עם מקסיקו שממנו מסתננים מידי שנה אלפי מהגרים בלתי חוקיים לשטחי ארה"ב.

בנוסף, התיקון מאמץ את ההצעה של המפלגה הרפובליקנית להקל את התנאים לחברות טכנולוגיה המבקשות להעסיק עובדים מסין ומהודו. על פי הצעת החוק, על חברות המבקשות לשכור עובדים על בסיס אשרת שהיה מיוחדת (H-1B) לפרסם ראשית את המשרות באתר ממשלתי ולהציע אותם לאזרחי ארה"ב תחילה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות