אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סתיו שפיר: מס של 35%  לחברות שמרוויחות משירותים שניתנים בישראל בלבד צילום: נועם מושקוביץ

סתיו שפיר: מס של 35% לחברות שמרוויחות משירותים שניתנים בישראל בלבד

חברת הכנסת הגישה הצעת חוק שמטרתה העלאת המס לחברות שיכולות לפעול בישראל בלבד. שפיר: "אמרו שאם נעלה את המסים לחברו גדולות, הן יעזבו את הארץ. אז הנה מצאנו פיתרון"

22.05.2013, 16:13 | תומר אביטל

הצעת חוק חדשה שהניחה היום ח"כ סתיו שפיר (עבודה) תעלה משמעותית את מס החברות לחברות עתירות רווחים המפיקות את רווחיהן משירותים הניתנים בישראל ולכן שאין חשש כי הן יעזבו לחו"ל.

קראו עוד בכלכליסט

ההצעה קובעת כי מס בשיעור 35% יוטל על חברות שרווחיהן עולים על שלושה מליון שקל- זאת במקום מס בשיעור של 25% כפי שקיים כיום או 26.5% כפי שמתכנן האוצר לקדם בתקציב הבא.

כמו כן, המיסוי יוטל רק על חברות שמרבית רווחיהן הופקו ממכירת מוצרים או שירותים בישראל, כמו הבנקים, חברות הביטוח, המזון, התקשורת והדלק, יבואני הרכב וחברות המפיקות את רווחיהן ממשאבי טבע.

הצוות של שפיר מזכיר כי מס החברות הנהוג כיום במדינות מפותחות רבות בעולם גבוה מבישראל - בארצות הברית וביפן הוא עומד על כ-40%, בצרפת על 33% ובגרמניה על 30%.

סתיו שפיר. "יש כסף - רק שהממשלה נורא מפחדת לגבות אותו מהמקומות שבהם הוא נמצא", צילום: אדם קפלן סתיו שפיר. "יש כסף - רק שהממשלה נורא מפחדת לגבות אותו מהמקומות שבהם הוא נמצא" | צילום: אדם קפלן סתיו שפיר. "יש כסף - רק שהממשלה נורא מפחדת לגבות אותו מהמקומות שבהם הוא נמצא", צילום: אדם קפלן

שפיר נעזרה בעורכי דין מתנדבים בעלי מומחיות למיסוי בניסוח הצעת החוק. החוק מגדיר את החברות כ: חבר בני-אדם אשר מעל מחצית מהכנסותיו בשנת מס פלונית הופקו מאחד משלוש אלו: מכירת מוצרים בישראל, מתן שירותים בישראל, שימוש במשאבי טבע בישראל, למעט משאבי טבע עליהן חל חוק מיסוי רווחי נפט, התשע"א-2011.

לדברי שפיר: "כל הזמן מספרים לנו שחייבים להעלות את המע"מ ואת מס ההכנסה גם על בעלי המשכורות הנמוכות בגלל שאין כסף. זו טעות. יש כסף - רק שהממשלה נורא מפחדת לגבות אותו מהמקומות שבהם הוא נמצא, ומעדיפה לשלוח יד אל הכיסים של האזרחים שאינם חזקים מספיק כדי להתנגד. פעמים רבות אמרנו שצריך להגדיל את מס החברות - רק במעט ורק על החברות הגדולות במיוחד. פעמים רבות הזדעקו המתנגדים: אבל אם נעלה לחברות הגדולות את המסים, הן יעזבו את הארץ וישקיעו במקומות אחרים. אז עכשיו מצאנו פיתרון: המיסוי יוטל רק על חברות שמרבית רווחיהן הופקו ממכירת מוצרים או שירותים בישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
רעיון מצויין וצודק
בגלל שהשוק פה "קטן" ממשיכים לעשוק אותנו בהעלאות מחירים כי אפשר(כי אנחנו פראיירים) אולי זה ידרבן חברות להתפתח לשווקים בינלאומיים ולהגדיל את השורה העליונה והתחתונה בצורה בריאה ולא בסחיטת הלקוחות עד שהרגולטור מתערב (ראו סלולר) אני חושב שאפשר לעשות את מס החברות דיפרנציאלי לפי מחזור ורווח ובכך לעודד יזמות במסים נמוכים בשלבים ראשונים של החברה (כמובן לדאוג שלא יהיו פרצות שהטייקונים יהנו מהן) ובכלל לעודד חברות ישראליות לצאת לחול ולמכוור תוצרת ישראלית ושירותים ישראלים
רונן  |  22.05.13
19.
בואו נהרוג את התעשייה הישראלית עוד קצת.
הלוא אחת הבעיות הקשות של התעשיה המקומית, היא תחרות מול גופי ענק בינ"ל. עכשיו, הצעת החוק הזו יוצרת דיפרנציאציה שלילית, נ-ג-ד התעשייה הישראלית. חברה שהיא "ישראלית" כמו שאומרת הצעת החוק, תישא בשיעוריי מס יותר *גבוהים* מחברה רב לאומית המתחרה בה. יש בזה הגיון?!
שי אלוני  |  22.05.13
18.
לא מחבב את סתיו שפיר וזה עוד בלשון המעטה..
כל הטוקבקיסטים פה כנראה לא קראו את כל הכתבה, מדובר על חברות שפועלות בישראל ובעלות רווח שנתי של למעלה מ 3 מיליון ש"ח! לא מדובר על בתי קפה קטנים או כל עסק שהרווח השנתי שלו הוא מתחת ל 3 מיליון ש"ח! בכל מקרה אני אישית נגד ההצעה הזאת, צריך לעודד גם עסקים גדולים להמשיך ולפתח את השוק ולתרום לתחרות בארץ, הדבר היחידי שיוריד את יוקר המחיה.
יניב  |  22.05.13
לכל התגובות