אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטל הקימה חטיבת גאדג'טים צילום: בלומברג

אינטל הקימה חטיבת גאדג'טים

מזכר פנימי של החברה שדלף לרשת חשף את הקמת חטיבת New Devices, שתתמחה ב"מוצרי חומרה מגניבים". לפי הערכות, תתמקד החטיבה החדשה בפיתוח מחשוב לביש, ממירים חכמים ועוד

22.05.2013, 16:21 | הראל עילם
מנהל מחלקת המובייל של אינטל, מייק בל, עומד להוביל חטיבה חדשה שתתמקד בפיתוח "מוצרי חומרה מגניבים ומתקדמים טכנולוגית" וכן ב"טרנדים טכנולוגיים עכשויים". כך עולה מתזכיר של מנכ"ל החברה החדש, בריאן קרזניץ', שדלף לרשת ופורסם אמש (ג') על ידי סוכנות רויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

דובר החברה, צ'אק מאלורי, אישר את הפרטים אבל סירב להתייחס לשאלות לגבי מהות החטיבה החדשה או לרה-ארגון הנרחב שקרזניץ החל לבצע בחברה, רק חמישה ימים לאחר כניסתו לתפקיד.

בריאן קרזניץ בריאן קרזניץ', מנכ"ל אינטל | צילום: בלומברג בריאן קרזניץ

במסגרת כהונתו כראש מחלקת המובייל, בל - לשעבר ראש מחלקת פאלם - הוביל בין השאר את התאמת אנדרואיד למעבדי אינטל. החטיבה החדשה, New Devices לא צפויה לעסוק בטלפונים חכמים או טאבלטים. אלו האחרונים ימשיכו להיות קטגוריה נפרדת שתנוהל על ידי סגנו של בל, הרמון איו.

אולטרה-ניידים או מחשוב לביש?

אתר AllThingsD סבור כי החטיבה תעסוק, בין השאר, במוצרים שהם "אולטרה-ניידים". הערכות נפרדות מדברות גם על תחומים שהם בחזית הטכנולוגיה כיום, כגון מחשוב לביש, מוצרי בית חכם, ממיר הטלוויזיה החדש של אינטל, ועוד.

בתזכיר, כתב קרזניץ': "כמנכ"ל שלכם, אנו מחויב לביצוע החלטות מהירות. אני מחויב לנוע מהר יותר, להיות נועז יותר, וזה אומר שינויים ולהתאים את עצמנו בתעשייה המשתנה במהירות. אנו עומדים בפני מספר אתגרים, ואנחנו חייבים להמשיך ולעדכן את האסטרטגיה העיסקית העתידית שלנו".

לפי הערכות מקורבים לתחום, הרה-ארגון לא צפוי להשפיע על עובדי אינטל ישראל או המעבדות המקומיות. עם זאת, ראשי המחלקות שעד כה דיווחו לדדי פרלומטר, ראש פיתוח הארכיטקטורה ומספר שתיים בחברה, יעברו תחת אחריותו הישירה של קרזניץ'. בין השאר, מדובר במחלקת המחשב האישי, מחלקת המובייל ומחלקת השרתים.

פרלומטר יעבור לתפקיד אחר, שעדיין לא צוין בחברה, בעוד שכל תחום יצור השבבים יעבור תחת הנהגתו של נשיא החברה החדש, רני ג'יימס, שיהיה אחראי גם על תכנון אסטרטגיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות