אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת נץ ומועדון 365 באות לעזרת הבנות

קבוצת נץ ומועדון 365 באות לעזרת הבנות

שתי החברות הסכימו לרכוש כל אחת מניות של החברה־הבת של האחרת כדי שאלו האחרונות יעמדו בכללי רשימת השימור של הבורסה

23.05.2013, 08:17 | ערן סוקול

קבוצת נץ ומועדון 365 יבצעו עסקה שלפיה תרכוש כל חברה חלק מאחזקות החברה האחרת בחברה שבשליטתה. מטרת העסקה היא עמידה בכללי רשימת השימור של הבורסה. לפי העסקה, תרכוש קבוצת נץ ממועדון 365 כ־5% מהון המניות של קשרי תעופה תמורת כ־2.9 מיליון שקל, המגלמים מחיר של 7.6 שקלים למניה, כלומר פי 2.5 ממחיר המניה בשוק (3.18 שקלים). מנגד, תרכוש מועדון 365 מקבוצת נץ כ־5% מהון המניות של נץ מלונות תמורת כ־4.4 מיליון שקל, המגלמים את מחיר המניה בשוק (55 אגורות).

קראו עוד בכלכליסט

אורי שוקר, מנכ"ל מועדון 365, אמר ל"כלכליסט" כי "המחיר שבו בוצעה מכירת מניות קשרי תעופה אמנם גבוה ממחיר המניה בשוק, אולם מחיר המניה בשוק לא מייצג את שווייה הכלכלי של החברה, אלא מושפע בעיקר מחוסר הסחירות של המניה". בתוך כך, מדווחת מועדון 365, כי נבדקת אפשרות לשיתוף פעולה בין החברה לנץ מלונות, לרבות קידום עסקת מיזוג בין קשרי תעופה לנץ מלונות.

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock

נץ מלונות הועברה לרשימת השימור ביולי 2012, ובהתאם לתקנות, אם לא יתקיימו תנאי השימור עד אמצע יולי 2014 תימחק המניה מהרישום למסחר בבורסה. קבוצת נץ מבהירה בדיווח שפרסמה כי החברה בוחנת ביצוע עסקאות נוספות למכירת מניות לגופים נוספים, כדי להגדיל את שווי אחזקות הציבור במניות נץ מלונות ולאפשר את יציאת המניה מרשימת השימור.

בינואר וביולי בכל שנה נבדקים נתוני אחזקות הציבור לסוף השנה (31.12) ולאמצע השנה (30.6), ונתוני ההון העצמי על פי הדו"ח הכספי שהתפרסם לפני מועד הבדיקה הנ"ל ושלושת הדו"חות הכספיים שלפניו. הבורסה שולחת הודעה לכל חברה אשר אינה עומדת בכללי השימור ונותנת להן ארכה של שישה חודשים, שבמהלכה יכולה החברה לפעול לשיפור הנתונים ולעמידה בכללים.

רשימת השימור היא רשימה שבה נכללים ניירות ערך של החברות שאינן עומדות בכללי השימור. המסחר בניירות הערך, הנכללים ברשימת השימור, נערך במתכונת מצומצמת וכולל שני שלבי מסחר בלבד: שלב "טרום־פתיחה", שלב שבו נאספות ונשמרות במחשב הבורסה כל פקודות הקנייה והמכירה שניתנו לניירות הערך שברשימה ושלב "הפתיחה", האורך כשנייה אחת בלבד, שבו מתבצע המסחר ונפגשות פקודות הקנייה עם פקודות המכירה במחיר שבו מתקיים המחזור הגדול ביותר. מעבר לכך, בהמשך היום לא מתקיים מסחר במניות הנכללות ברשימת השימור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות