אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עזריאלי שמרה על יציבות ברבעון הראשון: הרווח הנקי -  185 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

עזריאלי שמרה על יציבות ברבעון הראשון: הרווח הנקי - 185 מיליון שקל

מדד פעילות הליבה ה- NOI, עלה ב-3% ל-277 מיליון שקל. ההכנסות נותרו כמעט ללא שינוי על 2.23 מיליארד שקל

23.05.2013, 08:41 | שי סלינס

קבוצת עזריאלי דיווחה הבוקר (ה') על תוצאותיה לרבעון הראשון של השנה והציגה קיפאון בשורה התחתונה והעליונה ועלייה מסויימת בפעילות השוטפת. 

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות הקבוצה ברבעון הראשון הסתכמו ב-2.23 מיליארד שקל, לעומת הכנסות של 2.21  מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד. העלייה של ה-22 מליון שקל נבעה בעיקר מגידול במגזר הנדל"ן המניב למרכזי מסחר וקניונים בישראל, מגידול במגזר הנדל"ן המניב לשטחי השכרה למשרדים ומגידול במגזר הנדל"ן המניב בארה"ב.

הקבוצה דיווחת על גידול של כ-3% במדד פעילות הליבה ה-NOI, לכ-277 מיליון שקל. התזרים השוטף הפרמננטי (FFO) המיוחס לפעילות הנדל"ן רשם ברבעון זה גידול של כ- 5%, לעומת הרבעון המקביל והסתכם ב-182 מיליון שקל. נתון ה-NOI (שאינו מבוקר) משמש למדידת תזרים המזומנים החופשי הפנוי לשירות חוב פיננסי שנלקח למימון רכישת הנכס, וזאת כאשר מסך ה-NOI מקוזזות הוצאות תחזוקה שוטפות לצורך שמירה על הקיים.

דוד עזריאלי , צילום: אוראל כהן דוד עזריאלי | צילום: אוראל כהן דוד עזריאלי , צילום: אוראל כהן

תזרימי המזומנים שנבעו לקבוצה מפעילות שוטפת בשלושת החודשים הראשונים של השנה הסתכמו ב-422 מיליון שקל, בהשוואה ל-488 מליון שקל ברבעון הראשון של 2012.

עיקר הקיטון נבע ממכירת נכסים פיננסים המוחזקים למסחר שהסתכמו ב-153 מיליון שקל, לעומת 390 מליון שקל לפני שנה.

בשורה התחתונה הרווח הנקי של עזריאלי ברבעון הראשון עמד על 185 מיליון שקל, לעומת 184 ברבעון המקביל. ברבעון הראשון רשמה החברה הוצאה חד פעמית של 12 מיליון שקל, כמס רכישה, בגין עסקת רכישת הקרקע של קופת חולים כללית בדרך מנחם בגין בתל אביב, אשר בוצעה באוקטובר 2012.

יובל ברונשטיין, מנכ"ל קבוצת עזריאלי התייחס לתוצאות החברה ואמר כי "אנו מסכמים את הרבעון הראשון עם המשך צמיחה ושיפור ב-NOI, ב-FFO ובכל הפרמטרים התפעוליים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות