אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
SAP תעסיק עובדים אוטיסטים צילום: בלומברג

SAP תעסיק עובדים אוטיסטים

ענקית הטכנולוגיה מגרמניה הודיעה על יוזמה חדשה במסגרתה יועסקו עובדים אוטיסטים בתחומי בדיקת תוכנה, תכנות ואבטחת איכות מידע

23.05.2013, 15:25 | סוכנויות הידיעות

ענקית הטכנולוגיה מגרמניה, SAP, זוכה לשבחים רבים בעקבות יוזמה מיוחדת במינה שהגתה – העסקת עובדים אוטיסטים בתחומי בדיקת תוכנה, תכנות ואבטחת איכות מידע.

SAP, המעסיקה למעלה מ-600 אלף עובדים ברחבי העולם, אמרה כי היא "רואה יתרון תחרותי פוטנציאלי למינופם של הכישורים הייחודיים של אנשים אוטיסטים ובה בעת סיוע לאנשים אלו להבטיח לעצמם עבודה בעלת משמעות".

SAP תשתף פעולה עם החברה הדנית ספשיליסטרין (Specialisterne) לגיוס עובדים הנמצאים על הספקטרום האוטיסטי.

מטה sap. "חדשנות מגיעה מקצוות הסקאלה", צילום: בלומברג מטה sap. "חדשנות מגיעה מקצוות הסקאלה" | צילום: בלומברג מטה sap. "חדשנות מגיעה מקצוות הסקאלה", צילום: בלומברג

"באמצעות התמקדות בכישורים הספציפיים שכל עובד יביא עימו נוכל להגדיר מחדש את האופן שבו אנו מנהלים מגוון של כישורים", אמרה חברת דירקטוריון SAP לואיזה דלגאדו. "אנו וחברת ספשיליסטרין מאמינים כי חדשנות מגיעה מקצוות הסקאלה. רק באמצעות העסקה של אנשים היודעים לחשוב באופן שונה ולהצמיח חדשנות תוכל SAP להתמודד עם האתגרים של המאה ה-21".

"אנו מאד נרגשים מההזדמנות להקנות ל-SAP גישה למאגר עצום של כישרון לא מנוצל שבעזרתו תוכל לחזק את מעמדה כמנהיגה עולמית בתחום החדשנות", אמר מייסד ספשיליסטרין ת'ורקיל סונה – בעצמו אב לבן אוטיסט. "שותפות זו תציב את SAP כמנהיגה ותעודד אחרים ללכת בעקבותיה".

בשלב ראשון תשיק SAP את התוכנית בגרמניה ולאחר מכן תרחיב אותה לצפון אמריקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
קהילת אנשי הספקטרום האוטיסטי בישראל
האוטיזם הוא ספקטרום רחב של מצבים - אנחנו, אנשי הספקטרום האוטיסטי, היננו בעלי מבנים נוירולוגיים ומבני אישיות השונים מאלה של אנשים שאינם בספקטרום האוטיסטי. יש לנו דרכים שונות ואלטרנטיביות לתקשר עם סביבותינו וגישות ייחודיות לאינטגרציה חושית. האוטיזם הוא חלק בלתי נפרד מהוויותינו, מהגדרות אישיותנו ומתפישות עולמינו. האוטיזם כולל את כל אנשי הספקטרום האוטיסטי, עם כל רמות התפקוד ועם כל עוצמות הקשיים והיכולות. אס"י - קהילת אנשי הספקטרום האוטיסטי בישראל - היא התארגנות של ולמען ישראלים מהקשת האוטיסטית, לצורך תמיכה ועזרה עצמית, עצמאית והדדית. חברי אס"י הם אנשים מכל גווני הקשת האוטיסטית, המאמינים כי על החברה להכיר בזכותם הבסיסית של האוטיסטים לחיות כאוטיסטים, מתוך הכרה במהות האוטיסטית כדרך חיים שונה ולגיטימית. חברי אס"י מקיימים קהילה אוטיסטית בניהול עצמי, הכוללת אנשים מהקשת האוטיסטית עם כל רמות התפקוד ועם כל רמות התקשורת הבין-אישית. חבר/ת אס"י יכול/ה להיות כל בן/בת הקשת האוטיסטית, בין המאובחן/ת רשמית ובין שלא, המזדהה עם עקרונות ומטרות אס"י, בין אם יכול/ה להשתתף באופן פעיל ובין אם לא.
האזרח האוטיסט חן , ישראל  |  23.05.13