אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל הבונדסליגה: פיפ"א לא טובה לכדורגל צילום: אימג'בנק, Gettyimages

מנכ"ל הבונדסליגה: פיפ"א לא טובה לכדורגל

כריסטיאן זייפרט, מנכ"ל ה-DFL, מינהלת ליגת הבונדסליגה, על ההחלטה לקיים את מונדיאל 2022 בקטאר: "אם מקבלים החלטה שאינה קשורה לספורט והיא לגמרי, איך נאמר, פוליטית – אז זה לא טוב למשחק"

23.05.2013, 16:47 | סוכנויות הידיעות

מנכ"ל הבונדסליגה מתח ביקורת חריפה על פיפ"א והחלטתה להעניק לקטאר את המונדיאל ב-2022. "ההחלטה הזו אינה טובה למשחק" אמר כריסטיאן זייפרט, מנכ"ל ה-DFL, מינהלת ליגת הבונדסליגה.

קראו עוד בכלכליסט

שליט קטאר ואשתו עם הגביע העולמי. "אנחנו ממש מרוצים שפיפ"א הבינה שחם בקטאר", אמר זייפרט במרירות מסוימת. "זו הבנה מצוינת של פיפ"א. אני מאוד בטוח שאי אפשר לשחק כדורגל בקיץ בקטאר.", צילום: רויטרס שליט קטאר ואשתו עם הגביע העולמי. "אנחנו ממש מרוצים שפיפ"א הבינה שחם בקטאר", אמר זייפרט במרירות מסוימת. "זו הבנה מצוינת של פיפ"א. אני מאוד בטוח שאי אפשר לשחק כדורגל בקיץ בקטאר." | צילום: רויטרס שליט קטאר ואשתו עם הגביע העולמי. "אנחנו ממש מרוצים שפיפ"א הבינה שחם בקטאר", אמר זייפרט במרירות מסוימת. "זו הבנה מצוינת של פיפ"א. אני מאוד בטוח שאי אפשר לשחק כדורגל בקיץ בקטאר.", צילום: רויטרס

"הדבר הכי חשוב זה בריאות השחקנים וזה מה שהכי מרגיז אותי בהחלטה של פיפ"א שפשוט מתעלמת מבריאות השחקנים ומתעלמת ממה שאמיתי במשחק", אמר זייפרט. "אם מקבלים החלטה שאינה קשורה לספורט והיא לגמרי, איך נאמר, פוליטית - אז זה לא טוב למשחק. אני לא בטוח לגבי האמינות של פיפ"א. אולי צריך לשנות את הלוגו שלה מ'לטובת המשחק' ל'לא לטובת המשחק'".

ספ בלאטר, נשיא פיפ"א, אמר שפיפ"א לא תיקח מקטאר את המונדיאל למרות שציין כי "זה לא הגיוני לקיים משחקים בקיץ שם". קטאר טוענת שהיא יכולה להילחם בחום (שמגיע עד 50 מעלות בקיץ) עם אצטדיונים ממוזגים.

"אנחנו ממש מרוצים שפיפ"א הבינה שחם בקטאר", אמר זייפרט במרירות מסוימת. "זו הבנה מצוינת של פיפ"א. אני מאוד בטוח שאי אפשר לשחק כדורגל בקיץ בקטאר."

ההצעה המקובלת היא לקיים את המונדיאל בחורף בין ינואר 2022 לפברואר – מה שיחלק את הליגות באירופה לחצי. זייפרט מתנגד גם לכך. "משיחות שלי עם שאר מנהלי הליגות האחרות - כולם מאוד מרוגזים מהעניין זה. לקיים טורניר בן 4 שבועות באמצע העונה - יכולה להשפיע על הכדורגל המקצועני באירופה במשך 3-4 שנים. זה מראה לי שפיפ"א לגמרי מתעלמת מהצרכים היומיומיים של הליגות באירופה, שהם הלב של הכדורגל - לא טורניר שמגיע פעם בארבע שנים".

זייפרט הוסיף שהליגות ידרשו להצביע מחדש על קיום המונדיאל בקטאר אם המונדיאל יעבור לחורף. "זה לא יכול לעבוד", הוסיפו מהפרמיירליג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות