אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משפטו של ערן מזרחי: כך נותרו הקורבנות חסרי כל צילום: שאול גולן

משפטו של ערן מזרחי: כך נותרו הקורבנות חסרי כל

נפתח שלב הטיעונים לעונש במשפטו של מזרחי שהורשע בהונאת משקיעים. מורה לאומנות העידה כי גנב ממנה 500 אלף שקל לאחר שייעץ לה להשקיע בעסק שלו את כספי מכירת דירתה; עד אחר סיפר כי מזרחי גנב ממנו למעלה מ-1.65 מיליון דולר

23.05.2013, 18:13 | יצחק דנון

ארבעה מ"קורבנותיו" של ערן מזרחי עלו היום על דוכן העדים עם פתיחת שלב הטיעונים לעונש במשפטו של מזרחי שהורשע בהונאת משקיעים על פי הודאתו בחודש שעבר. השופט צבי גורפינקל אסר לפרסם את שמותיהם ופרטיהם המזהים של העדים.

קראו עוד בכלכליסט

תחילה עלתה לדוכן העדים מורה לאומנות שהעידה כי מזרחי הודה כי גנב ממנה למעלה מ-500 אלף שקל לאחר שיעץ לה להשקיע בעסק שלו את כספי מכירת דירתה. לדבריה, היא נותרה בחוסר כל בעקבות מעלליו של מזרחי.

ערן מזרחי, צילום: שאול גולן ערן מזרחי | צילום: שאול גולן ערן מזרחי, צילום: שאול גולן

עדת תביעה נוספת, פקידה בסוכנות ביטוח, העידה כי מזרחי גנב ממנה 100 אלף שקל, מחציתם כספי הלוואה והמחצית השנייה - כספי ירושה של הגרוש שלה. לדבריה, היא מסרה למזרחי את הסכום האמור מספר שבעות טרם קריסתו הכלכלית ועל כן היא סבורה כי מזרחי ידע שהוא גונב ממנה את כספה. "רציתי להרוויח יותר מאשר מרוויחים בבנק. מזרחי גרם להתרסקותי", העידה.

עד תביעה אחר המתעסק במחשבים, אב ל-3 ילדים העיד כי בהצעתו ובעידודו של מזרחי הוא מכר את ביתו והשקיע אצלו את כספי התמורה ובנוסף את חסכונות ילדיו ובסה"כ סך של 350 אלף שקל. לדבריו, מזרחי הודה כי גנב ממנו למעלה מ-1.65 מיליון שקל.

לטענת העד, לאחר נפילתו של מזרחי מצבו הכלכלי היה גרוע ביותר והוא שקע בדכאון עמוק.

עד תביעה נוסף העובד בחברת תקשורת העיד כי מזרחי גנב ממנו 140 אלף שקל, כספי מכירת דירה שהיתה ברשותו בראשל"צ. לדבריו, השקיע אצל מזרחי סך של 510 אלף שקל וקיבל ממנו בחזרה כ-300 אלף שקל.

לדבריו, גם אביו השקיע אצל מזרחי את כל כספי הפיצויים שלו ואת חסכונותיו ובנוסף השקיעו אצלו בני משפחה נוספים שלו וחבריו. לטענתו, הוא חש בושה על שאירע לו וכיום הוא מחלק עיתונים על מנת להתקיים. מצבו הנפשי אינו פשוט ועל מנת לשרוד הוא נזקק לשרותי הרווחה. בנוסף נשמעה עדותו של עו"ד איתן ארז המנהל המיוחד לנכסיו של מזרחי שטען כי הוגשו בתיק הפש"ר הוכחות חוב בסך 76 מיליון שקל ובמידה ובסופו של דבר סכום הוכחות החוב יעמוד על 50 מיליון שקל הסכום הצפוי לחלוקה בין הנושים יהיה 4 מיליון שקל.

התביעה הודיעה כי אין בכוונת להשמיע עדויות נוספות של נפגעי העבירות אלא להגיש את תצהירי הנפגעים האחרים.

השופט צבי גורפינקל דחה את המשך הדיון ל-6 ביוני לשם שמיעת עדותו של ערן מזרחי. עדויותיהם של עדי ההגנה יישמעו בעוד כחודש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות