אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגדי האייפון החדשים: שחורים, לבנים ושטוחים באדיבות: אפל

בגדי האייפון החדשים: שחורים, לבנים ושטוחים

הגרסה השביעית של מערכת ההפעלה של האייפון כבר מעבר לפינה, השינוי הגדול יהיה בעיקר חזותי. תוצאה של מינויו של ג'וני אייב לאחראי על הפיתוח של iOS

24.05.2013, 18:47 | רפאל קאהאן

ב-10 ביוני יתקיים אירוע המפתחים של אפל שבו באופן מסורתי היא מציגה את החידושים העיקריים במערכות ההפעלה שלה OS X למק ו-iOS למכשירי המובייל. אולם כבר כעת נודע כי השינוי העיקרי במערכת ההפעלה של האייפון יהיה בעיקרו ויזואלי.

קראו עוד בכלכליסט

טים קוק שהחליט להיפרד מסקוט פורסטל - האיש שהיה אחראי על פיתוח ה-iOS - בשנה שעברה, מינה תחתיו את כוכב העיצוב של אפל, סר ג'וני אייב לתפקיד. אייב שמזוהה עם העיצוב התעשייתי של החומרה של אפל, החל כנראה בשיפוץ מקיף של מערכת ההפעלה בעיקר מהצד העיצובי שלה.

העיצוב של iOS7 יעבור שינוי רדיקלי תחת ידיו של ג העיצוב של iOS7 יעבור שינוי רדיקלי תחת ידיו של ג'וני אייב | צילום: אוראל כהן העיצוב של iOS7 יעבור שינוי רדיקלי תחת ידיו של ג

השינויים העיקריים

אחד הדברים העיקריים שישתנו על פי מקור בכיר באפל שדיבר עם אתר 9to5Mac, הוא שאייב זנח את העיצוב הוותיק שדימה את האפליקציות לעצמים מהעולם האמיתי - כגון לוח שנה מודפס באפליקציית לוח השנה, או מחברת שורות באפליקציית הרשימות של iOS. עליו העדיף אייב, על פי המקור, עיצוב מינימליסטי שיקדש צבעי שחור-לבן ובעיקר שיטוח של האייקונים וכפתורי ההפעלה של האפליקציות. דוגמאות לשינויים:

- מסך הנעילה יהפוך למט, במקום העיצוב העכשווי הנוצץ, כמו כן מסך קוד הכניסה יקבל כפתורים עגולים בצבעי שחור ולבן.

- תפריט הנוטיפיקציות יקבל רקע שחור עם טקסט לבן.

- כמו באנדרואיד, התפריט גם יקבל אפשרות לשליטה על קישוריות כגון אינטרנט אלחוטי וכן אפשרות להוספת ווידג'טים כמו ב-OS X.

- אייקוני האפליקציות יעברו "השטחה", אולם ישמרו את העיצוב המעוגל שלהם.

- תמונת הרקע תתמוך בתמונות פנורמיות שיוצגו ככל שהמשתמש ידפדף במסכי האפליקציות.

- כל האפליקציות העיקריות יקבלו כאמור עיצוב חדש, ויזנחו את העיצוב ה"סקאומורפי" שדימה עצמים אמיתיים.

- אפליקציית התמונות תתממשק עם שירות פליקר של יאהו. זאת אומרת שמשתמשי האייפון יקבלו שטח אחסון של 1 טרה-בייט לתמונות שצולמו במכשיר.

אפל והדיסיאינפורמציה

כל השינויים הללו נשמעים מתאימים לפילוסופיית העיצוב של אייב, שהפך את מחשבי המק ואת האייפונים למוצרים מינימליסטיים עם צבעים מונוכרומטיים. אולם לאפל יש גם היסטוריה ארוכה של שחרור מידע שגוי או לא מדוייק כדי לשמור על עמימות ביחס להכרזות המוצרים החדשים שלה.

עוד ניכר כי חלק מהחידושים דומים מאוד לפיצ'רים שמופיעים מזה זמן רב במערכת ההפעלה המתחרה של גוגל, בעיקר העיצוב המינימליסטי או תפריט השליטה על הקישוריות למשל. בכל מקרה אפל מעולם לא טענה לחדשנות אלא לשימושיות של מוצריה, כך שגם אם היא אימצה פתרונות שיושמו במוצרי המתחרים, היא תמיד דאגה לייצר להם סביבת הפעלה שתתאים לפילוסופיה שהיתווה מקים החברה המנוח, סטיב ג'ובס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות