אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפיד: מסקנות ועדת פרי לשוויון בנטל הן ניצחון פוליטי של יש עתיד צילום: נמרוד גליקמן

לפיד: מסקנות ועדת פרי לשוויון בנטל הן ניצחון פוליטי של יש עתיד

במכתב השבועי לבוחריו מונה שר האוצר את הישגיו ואומר שהציבור הישראלי הבין שאי אפשר לשנות בשבועות "הזנחה של שנים"

24.05.2013, 21:43 | חן פונדק

"השבוע התחלנו שוב לנצח. מסקנות הוועדה לשיוויון בנטל, שעליהם תיערך הצבעה ראשונית ביום א' הקרוב, הן נצחון פוליטי אדיר של "יש עתיד", אבל הרבה יותר מזה, של מדינת ישראל", כותב שר האוצר יאיר לפיד במכתב השבועי לבוחריו שבחר לשלוח אותו בזמן שידור אולפן שישי, ביתו הקודם.

קראו עוד בכלכליסט

לפיד מתאר איך כולם היו בטוחים שאין פתרון לגיוס החרדים אבל כותב "אלא שהיה לזה פתרון כל הזמן, כל מה שצריך היה הוא נחישות והצמדות לעקרונות. חודשיים בלבד אחרי הקמת הממשלה ועדת פרי מביאה הסכם שיביא לכך ש-3 שנים מעכשיו 70% מהחרדים יתגייסו", ומוסיף: "גיוס החרדים, בעיה שהיתה פצע מדמם בליבה של החברה הישראלית, מגיעה לפתרון מוסכם, שפוי, הגיוני, אבל גם נחרץ ועומד על שלו. במקום להיכנע לסקטורים השונים, המדינה חוזרת להתנהג כמו ריבון העומד על שלו".

לפיד חוזר על ההבטחות לבוחר בזמן הבחירות של יש עתיד: שירות שווה לכולם ושוויון בנטל, הורדת יוקר המחיה, פתרון אמיתי לבעיית הדיור, צמצום הממשלה ומהפכה בחינוך. לפיד כותב בעצמו כי המהפכה בחינוך כוללת יישום חוק יום לימודים ארוך עד 16:00, הקטנת כיתות הלימוד, והגדלת התמיכה לתלמידי הפריפריה ב-26% בתקצוב דיפרנציאלי וחיוב לימודי ליב"ה. שני הראשונים נכנסו אומנם לחוק ההסדרים, בתור תוכניות שמוקפאות.

לפיד. "אנחנו לא הבעיה, אנחנו הפיתרון", צילום: אלכס קולומויסקי לפיד. "אנחנו לא הבעיה, אנחנו הפיתרון" | צילום: אלכס קולומויסקי לפיד. "אנחנו לא הבעיה, אנחנו הפיתרון", צילום: אלכס קולומויסקי

לפיד אף מציין כי הם מקדמים את הרפורמה בתאגידי המים שתוריד את מחירי המים ב-5% בשלב הראשון. אולם הדרך לצמצום התאגידים עוד קשה. השלטון המקומי הודיע כי בעוד שבועיים יתנתק מתאגידי המים בעקבות חוק ההסדרים, ושר האנרגיה והמים סילבן שלום מתנגד אף הוא לרפורמה המוצעת.

לפיד מסיים: "אזרחי המדינה נזכרו (באיחור שאפשר להבין אותו) שאי אפשר לתקן בכמה שבועות שנים ארוכות של הזנחה וקילקולים. הם הבינו שאנחנו לא הבעיה, אלא הפתרון. הם יודעים שבאמת באנו לשנות, ושיש גם מה לשנות".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
חוק שמפלה לרעה חרדים מול חילונים משתמטים, וערבים. לא יעבור בג"צ.
חוק שמציב יעדי גיוס וסנקציות על ישיבות לפי מכסות גיוס, צריך לחול באופן שויוני גם על חילונים: שבית ספר שמייצר משתמטים לא יקבל מימון, שאוניברסיטה שמייצרת משתמטים לא תקבל מימון. ונא להחיל מכסות גיוס גם לערבים. לא ייתכן שמדינה שקוראת לעצמה דמוקרטית ופסלה את חוק טל בגלל חוסר איזון, תמציא חוסר איזון חדש שמפלה חרדים.
כלכלן  |  26.05.13
לכל התגובות