אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנצ'סטר יונייטד מצמצת את תשלומי הריבית שלה צילום: איי פי

מנצ'סטר יונייטד מצמצת את תשלומי הריבית שלה

אלופת הפרמיירליג, השתמשה בבנק אוף אמריקה כדי להוריד את תשלומי הריבית שלה ב-10 מיליון ליש"ט בשנה, לאחר שמימנה מחדש אג"ח בליש"ט בשווי 177.78 מיליון ליש"ט, עליהן היא משלמת כיום ריבית בגובה 8.75%

26.05.2013, 18:42 | סוכנויות הידיעות

מנצ'סטר יונייטד הורידה את גובה תשלומי הריבית שלה באמצעות חבילת מימון מחדש שהעלתה את ההכנסות שלה.

קראו עוד בכלכליסט

שחקני מנצ שחקני מנצ'סטר יונייטד חוגגים אליפות | צילום: איי אף פי שחקני מנצ

אלופת הפרמיירליג, השתמשה בבנק אוף אמריקה כדי להוריד את תשלומי הריבית שלה ב-10 מיליון ליש"ט בשנה, לאחר שמימנה מחדש אג"ח בליש"ט בשווי 177.78 מיליון ליש"ט, עליהן היא משלמת כיום ריבית בגובה 8.75%. בנוסף היא מימנה מחדש גם אג"ח הנסחרות בדולרים, בשווי 17 מיליון ליש"ט, עליהן היא משלמת כיום ריבית של 8.375%.

החוב הנוכחי של יונייטד עומד על 370 מיליון ליש"ט, זהו הסכום שנותר מהרכישה הממונפת של הקבוצה על ידי משפחת גלייזר ב-2005. ההלוואה החדש, שתיכנס לתוקף החל מה-24 ביוני, תהיה בעלת שיעור ריבית התחלתי של 2.78%. תשלומי הריבית ירדו בהתאם מסביבות 31 מיליון ליש"ט ל-21 מיליון ליש"ט בשנה, כך חשפה הקבוצה בהצהרה שפרסמה.

על אף אזהרות חמורות לגבי מצבה הפיננסי של יונייטד, הקבוצה המשחקת באולד טראפורד זכתה בחמש אליפויות בפרמיירליג והעפילה שלוש פעמים לגמר הצ'מפיונס ליג.

"זה מצביע על כך שהתשתית נכונה ושההחלטה שקיבלו בחזית ההנהלה לא נתפסת כשלילית אלא חיובית", אומר מאג'יד אישאק, מנהל חברת הייעוץ הפיננסי רוטשילד. "הם נמצאים היום בעמדה שבה הם חזרו לשוק כדי לממן מחדש את החלק המסוים הזה במימון בתנאים אטרקטיביים ביותר, מכיוון שהם סיפקו תוצאות ונרשמה צמיחה בהכנסות וברווחיות".

בתחילת החודש מסרה הקבוצה כי היא צפויה להרוויח העונה למעלה מ-350 מיליון ליש"ט, לאחר שבשלושת החודשים שהסתיימו ב-31 במרץ, נרשמה הכנסת שיא של 91.7 מיליו ליש"ט. הרווח הנקי שולש ברבעון השלישי בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד ל-3.6 מיליון ליש"ט.

"יונייטד ייחודית מהבחינה הזו שהיא מותג היסטורי מרכזי, והיא הצליחה להשיג שווי מההיסטוריה הזו והמורשת שלה בצורה שיווקית ביותר", מוסיף אישאק, מומחה לפיננסיים בכדורגל. "זוהי נקודת זכות גדולה עבור המשקיעים".

העלייה המהירה בהכנסה השיווקית של הקבוצה, הופכת את יונייטד לאחת מהקבוצות המובילות בספורט, עובדה שבאה לידי ביטוי בקיץ שעבר כשהוציאה 24 מיליון ליש"ט על החלוץ רובין ואן פרסי. על פי הערכות, לא יחסרו למאמן החדש דיוויד מויס כספים להוציא לקראת העונה החדשה
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות