אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
390 אלף דולר עבור יצירה שהוערכה ב-75 דולר

390 אלף דולר עבור יצירה שהוערכה ב-75 דולר

התמונה של האמן הווייטנאמי זוהתה כיצירה של מתלמד סיני. הרוכש יתלה אותה בחדר השינה

26.05.2013, 22:26 | בלומברג

יצירת אמנות וייטנאמית ששווייה הוערך במקור ב־75 דולר בלבד נמכרה אתמול בסכום של 390 אלף דולר במכירה פומבית של כריסטי'ס שהתקיימה במסגרת שבוע האמנות של הונג קונג.

הטעות בהערכת שווי התמונה אירעה כאשר המוכר הבריטי של היצירה "סוחר האורז", פרי מכחולו של האמן נגויין פאן צ'אן, לקח אותה לבית המכירות כריסטי'ס בלונדון - שם זוהתה בשוגג כיצירה לא חתומה של אמן סיני מתלמד. לאחר שהועברה היצירה להערכת מומחים באסיה, הם הבינו מיד כי מדובר בעבודה של האמן הוייטנאמי, שחתימתו הופיעה בצדו האחורי של הקנוואס, ותיקנו מעלה את שווייה ל־129 אלף דולר.

ז'אן־פרנסואה הובר, המומחה הבכיר לאמנות וייטנאמית בכריסטי'ס, אמר באירוע המכירה כי התמונה הוצגה בנאפולי ב־1934, שנתיים לאחר שהושלמה. הקונה, סוחר האמנות פסקל דה־סארת החי בהונג קונג, אמר כי רעייתו סילבי מתכננת לתלות את התמונה בחדר השינה שלהם.

"סוחר האורז", החתימה מאחור "סוחר האורז", החתימה מאחור "סוחר האורז", החתימה מאחור

"מדובר ביצירה נדירה ומצבה ממש מדהים", אמר דה־סארת אתמול בדוכן של הגלריה שלו בתערוכה בהונג קונג. "אי אפשר לשלם יותר מדי כסף עבור יצירה טובה באמת", הוסיף.

מחיר שיא קודם עבור יצירה וייטנאמית הושג באפריל 2012 אז נמכרה עבודה של האמן לה פו ב־375 אלף דולר.

שלושה אמנים אחרים השיגו סכומי שיא במכירה של סותבי'ס השבוע, הגבוה שבהם "עירום על סוס" של האמן האמריקאי־סיני יון ג'י, יצירה שנמכרה ב־1.5 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות