אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אריאל נגד לפיד: "מס משפרי דיור ישחרר דירות? אלחם נגדו" צילום: אלכס קולומויסקי

אריאל נגד לפיד: "מס משפרי דיור ישחרר דירות? אלחם נגדו"

שר הבינוי והשיכון תקף הבוקר בוועדת הכספים את המס שמופיע בתקציב ובחוק ההסדרים: "אנו יוצרים עוול לרוכשים הפוטנציאליים"

27.05.2013, 10:42 | תומר אביטל

"הממשלה החליטה על מס משפרי דיור - זה ייצר דירות? זה ישחרר דירות? זה יעשה משהו טוב לשוק הדיור? אם מישהו חושב שזה טוב שיסביר לכולנו למה", כך תקף הבוקר (ב') שר הבינוי והשיכון אורי אריאל בדיון סביב מחירי הדיור בוועדת הכספים. מס משפרי הדיור הופיע בתקציב וחוק ההסדרים שאושרו בממשלה בשבוע שעבר.

קראו עוד בכלכליסט

אריאל המשיך בדבריו: "זו סתם החלטה מנהלית של הממשלה ואערער על זה ואלחם. החליטו בשלוש בבוקר על זה - זה זמן ממש טוב שבו כולם מפוקסים לקבל החלטות", הדגיש בציניות. לדבריו, "אנו יוצרים עוול לרוכשים הפוטנציאליים".

שר השיכון אורי אריאל, צילום: נמרוד גליקמן שר השיכון אורי אריאל | צילום: נמרוד גליקמן שר השיכון אורי אריאל, צילום: נמרוד גליקמן

אריאל אמר עוד, כי "כל מי שידבר על תוכניות של שנתיים ומעלה - זה מצוין וזה הכרחי. זה לא ייתן תשובות למציאות שבה אנו חיים היום. מי שעוקב אחר השנים האחרונות - מחירי הדיור בעלייה כל הזמן. אנו בונים סט כלים לא רגיל - כי כלים רגילים לא מספיקים לטפל במצב כמעט חירומי. החוכמה נמצאת אצל רבים וטובים ולא בהכרח במשרד הבינוי והשיכון. כבר קיבלנו הצעות מאנשים מרחבי הארץ והן שוות בדיקה".

יו"ר הוועדה ניסן סלונימסקי אמר בפתח הדיון, כי "זוגות צעירים לא יכולים לרכוש דירות. תפקיד הממשלה למצוא את הדרך להוזיל את מחירי הדירות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
לבנות מאות אלפי יחידות דיור בגולן,גליל,יהודה ושומרון, נגב ולחבר בכבישים ורכבות מהירות
לבנות מאות אלפי יחידות דיור בגולן,גליל,יהודה ושומרון, נגב ולחבר בכבישים ורכבות מהירות ולתת לסינים BOT ל15 שנה. להעדיף משוחררי צה"ל, סטודנטים ואנשים עובדים... לגבי החרדים - במקום שיתעלקו על חריש או ישתלטו על ירושלים/בית שמש/השלם את החסר - לבנות להם עשרות אלפי דירות בעמנואל, ביתר עילית, מודיעין עילית ובבקעה... יש בשטחים מספיק מקום לכולם... וצריך לשמור על שטחי חקלאות וריאות ירוקות במה שעוד נשאר בגוש דן.
לתת לסינים BOT ל15 שנה  |  27.05.13
לכל התגובות