אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Gasngo של מודי בן ש"ך מגייסת 12 מיליון דולר

Gasngo של מודי בן ש"ך מגייסת 12 מיליון דולר

החברה הישראלית מעוניינת להרחיב את פעילותה במקסיקו ובדרום אמריקה, וגם פועלת לגיוס כספים על מנת להקים חברות בת ברוסיה, סין ואנגליה

27.05.2013, 13:44 | אסף גלעד

Gasngo, הסטארט-אפ של מודי בן ש"ך לניהול דלקנים, מגייסת 12 מיליון דולר. כך הודיעה הבוקר (ב') החברה. הגיוס מתייחס לחברת הבת הדרום-אמריקאית של חברת האם הישראלית, ונועד לסייע להרחבת פעילות החברה באמריקה הלטינית ודרום אמריקה.

קראו עוד בכלכליסט

גזנגו (לשעבר PetraTec) פעלה עד כה בעיקר במקסיקו, שם הפכה לספקית של שירותי תדלוק בשיתוף עם חברת התוכנה ATIO המקומית. היא פיתחה ציוד ותוכנות לדלקנים עבור תחנות דלק וציי רכב המתמקדות בין השאר גם בשיטות תשלום, זיהוי רכבים, ניהול ציי רכב המסייעת לארגונים לנטר ולשלוט בהוצאות הדלק של העובדים. היא גם אחת השחקניות הותיקות בשוק הדלקנים, ומתחרה של אורקה הישראלית. 

בניגוד למתחרות האחרות בשוק הדלקנים, גזנגו הפכה לחברת אינטגרציה. "הגענו למסקנה שאי אפשר למכור מוצרי דלקנים כמוצרי מדף", אומר ל''כלכליסט'' יו"ר החברה מודי בן ש"ך. "זהו הלקח שלמדנו בישראל, המדינה היחידה בעולם בה יותר מ- 40% מתדלקים בדלקנים, בעוד שבשאר העולם הממוצע עומד על 3%. רק חברות דוגמת 'פזומט' יצליחו לעשות בעולם מה שפזומט עשתה בישראל".

מודי בן ש"ך מודי בן ש"ך מודי בן ש"ך

מישראל למקסיקו לדרום אמריקה

הגיוס התבצע על ידי קרנות ההשקעות הדרום אמריקאיות LAIG ו- Maya, וייסיע לגזנגו להרחיב את פעילותה גם לתחום ציי הרכב, ולאתר שותפים מסחריים וציי רכב מתאימים במקסיקו ובמדינות דרום אמריקה.  קרן LAIG היא קרן השקעות קטנה המנוהלת על ידי הספרדי חורחה דה-פבלו, בעוד ש-Maya היא קרן ברזילאית המנוהלת על ידי אלחנדרו רוחס.

סבב ההשקעה בן 12 מיליון הדולר יהפוך את שתי הקרנות לבעלות מחצית ממניות גזנגו דרום-אמריקה, כאשר גנזגו ישראל תשמור על בעלות של המחצית השניה. "שיטת הצמיחה שלנו היא כזו שאנו מגיעים למדינה מסוימת, בודקים את השטח, ומוצאים שותף טכנולוגי שמסייע לנו בשלב הוכחת ההתכנות", אמר בן ש"ך. "לאחר מכן אנו פונים למשקיעים גדולים יותר ומציעים שותפות - כאן נכנסות לתמונה המשקיעות החדשות".

חברת האם הישראלית הוקמה לפני שמונה שנים ומעסיקה כיום 30 עובדים בישראל ועוד 40 במקסיקו. היא מחזיקה גם בחברות בת בארצות הברית ודרום אפריקה, והיא פועלת להשלמת גיוס נוסף של כשלושים מיליון דולר עבור הקמת חברות בת ברוסיה, סין ואנגליה.

 

החברה גייסה עד היום יותר מ-30 מיליון דולר במסגרת חמישה סבבי גיוס. אחת המשקיעות העיקריות בסבבי ההשקעה האחרונים היחתה אלגני חברת אחזקות. מלבד אלגני השקיע בחברה גם בן ש"ך עצמו, חיים גינדי, לומן קפיטל, יוחנן אגם, אבי לאומי וקבוצת מטר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות