אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המכירה הפומבית לסעודה עם באפט יוצאת לדרך; הרף: 2 מיליון דולר צילום: בלומברג

המכירה הפומבית לסעודה עם באפט יוצאת לדרך; הרף: 2 מיליון דולר

הזוכה בשנה שעברה שילם 3.5 מיליון דולר על הזכות לסעוד בחברת המיליארדר. את הכסף מעביר באפט לעמותת גלייד, המסייעת לעניים ולחסרי בית בסן פרנסיסקו

27.05.2013, 17:52 | סוכנויות הידיעות

ביום ראשון הבא תצא לדרך המכירה הפומבית השנתית שעורך וורן באפט עבור הזכות לסעוד איתו, כאשר כל ההכנסות מועברות לעמותת גלייד, המסייעת לעניים ולחסרי בית בסן פרנסיסקו.

קראו עוד בכלכליסט

הזוכה בשנה שעברה שילם 3,456,789 דולר, ובחמש השנים האחרונות ההצעות המנצחות עברו את רף ה-2 מיליון דולר בכל פעם. "אילו חיים נהדרים יהיו לנו, אם גובה ההצעות ימשיך לעלות", הגיב מייסד העמותה הכומר ססיל וויליאמס. באפט התוודע לעמותה באמצעות אשתו הראשונה המנוחה סוזאן, שהייתה תומכת נלהבת במטרה. "יש סוגים שונים של אנשים שזקוקים לסוגים שונים של עזרה, ואיני חושב שיש ארגון שמספק את הצרכים שלהם טוב יותר מגלייד", הסביר.

באפט כבר עזר לגייס קרוב ל-15 מיליון דולר במרוצת השנים לעמותת גלייד.

וורן באפט, צילום: בלומברג וורן באפט | צילום: בלומברג וורן באפט, צילום: בלומברג

המכירה הפומבית תתנהל באתר eBay מיום ראשון 2 ביוני ועד יום שישי 7 ביוני, כאשר ההצעות מתחילות מ-25 אלף דולר. הסכומים הגבוהים במיוחד נחשפים לרוב בשעות האחרונות של המכירה.

באופן מסורתי הארוחה עם באפט מתקיימת במסעדת וולנסקי בניו יורק, אולם בשנים האחרונות כמה מהזוכים ביקשו להישאר אנונימיים ולפיכך הארוחה עברה לאתר פרטי יותר. המסעדה עצמה תורמת בכל שנה 10,000 דולר לעמותה עבור הזכות לארח את באפט והזוכה במכירה.

באפט סיפר כי הוא נשאל שאלות מגוונות בארוחות, ולא רק בענייני עסקים והשקעות. השאלה היחידה שאינה מותרת נוגעת להשקעה המתוכננת הבאה של חברת ההשקעות שלו, ברקשייר האת'ווי. באפט הוסיף כי קרוב לוודאי שלא יעסיק שוב את אחד הזוכים בחברה, כפי שקרה עם טד ושלר, ששילם קרוב ל-5.3 מיליון דולר כדי לזכות במכירות ב-2010 וב-2011. ושלר משמש כיום כאחד משני מנהלי ההשקעות בחברה, ונחשב לאחד המועמדים לרשת את באפט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות