אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גליה מאור מצטרפת לשטראוס: מונתה לדירקטורית בקבוצה צילום: עמית שעל

גליה מאור מצטרפת לשטראוס: מונתה לדירקטורית בקבוצה

עופרה שטראוס על הצטרפות מנכ"לית בנק לאומי לשעבר: "ניסיונה ויכולותיה יוצאות הדופן ייצרו תרומה וערך להתפתחות שטראוס"; במקביל דיווחה החברה על זינוק של 57% ברווח הנקי ברבעון הראשון ל-108 מיליון שקל וזאת בעיקר כתוצאה מהפעילות בחו"ל

28.05.2013, 09:08 | שי סלינס

קבוצת שטראוסדיווחה היום (ג') על תוצאותיה לרבעון הראשון של השנה והציגה עלייה כמעט בכל הפרמטרים התפעוליים בעיקר בזכות פעילות הקפה מחוץ לישראל. במקביל דיווחה הקבוצה כי מנכ"לית בנק לאומי לשעבר, גליה מאור, מונתה לדירקטורית בקבוצה.

קראו עוד בכלכליסט

מכירות שטראוס ברבעון הראשון הסתכמו ב-2 מיליארד שקל - ירידה של 2.5% בהשוואה לרבעון הראשון של השנה שעברה. הקיטון במכירות הרבעון הראשון של  הושפע מירידה במכירות ייצוא קפה ירוק בברזיל ובהשפעת שער החליפין.

ירידה נוספת במכירות נרשמה במגזרים תענוג והנאה וקפה ישראל כתוצאה מעיתוי חג הפסח והירידה בימי ההפצה במוצרים יבשים. מנגד הקיטון קוזז בחלקו על ידי צמיחה בפעילות המטבלים והממרחים הבינלאומי, הודות לצמיחה במכירות סברה בארצות הברית.

הרווח התפעולי של שטראוס ברבעון הראשון הסתכם ב-214 מיליון שקל והיווה 10.6% מהמכירות, זאת בהשוואה לרווח תפעולי של 168 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד (שיעור של 35.4% מהמכירות).

בשורה התחתונה הרווח הנקי של הקבוצה הסתכם ב-103 מיליון שקל, לעומת 65 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

עפרה שטראוס, צילום: אוראל כהן עפרה שטראוס | צילום: אוראל כהן עפרה שטראוס, צילום: אוראל כהן

תזרימי המזומנים ששימשו לפעילות שוטפת של שטראוס ברבעון הראשון הסתכמו בתזרים שלילי של 25 מיליון שקל, בהשוואה לתזרים שלילי של 86 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. השיפור בתזרים המזומנים מפעילות שוטפת נבע בעיקר משיפור ברווח לתקופה.

גליה מאור מצטרפת

גדי לסין, נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס התייחס לתוצאות ואמר כי "הפעילות הבינלאומית של שטראוס ממשיכה להוכיח את עצמה ומשפרת את רווחיה, למרות שינויים משמעותיים בשערי המט"ח. הקבוצה הציגה תוצאות תפעוליות חזקות, בעיקר הודות לשיפור במגזר קפה בינלאומי ובתחום המטבלים והממרחים הבינלאומי, וכן תוצאה מהמשך ביצוע תהליכי התייעלות בכל עסקי הקבוצה".

"לצד אלו, אנו ממשיכים להשקיע במנועי הצמיחה העתידיים של הקבוצה ובחדשנות בכל תחומי הפעילות במטרה להמשיך ולספק ערך של ממש לצרכנים ולהתחזק כקבוצה מובילה", אמר לסין.

כמו כן עופרה שטראוס, יו"ר שטראוס, התייחסה למינויה של מאור ואמרה כי ״לדירקטוריון קבוצת שטראוס תפקיד מרכזי בהתוויית החזון והאסטרטגיה של הקבוצה ובהבטחת מימושם. גליה מאור מצטרפת לדירקטוריון שטראוס אשר מורכב ממגוון דירקטורים המביאים עימם יכולות עסקית, פיננסיות, ניהוליות, אקדמאיות וכלכליות. אני משוכנעת שניסיונה ויכולותיה יוצאות הדופן יצרו תרומה וערך ייחודי להתפתחותה העתידית של קבוצת שטראוס בארץ ובעולם. אני מברכת את גליה על הצטרפותה לדירקטוריון שטראוס".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות