אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפסד מזערי לכלל ביוטכנולוגיה על רקע צרוף קיורטק לדו"חות

הפסד מזערי לכלל ביוטכנולוגיה על רקע צרוף קיורטק לדו"חות

במהלך הרבעון הפסיקה טבע את שיתוף הפעולה עם קיורטק, וכת"ב רשמה רווח של 22.1 מיליון שקל תחת הסעיף צרוף עסקים

28.05.2013, 12:18 | גיא בן סימון

כלל ביטוכנולוגיה, המשקיעה בתחום מדעי החיים, דיווחה היום (ג') על תוצאות הרבעון הראשון של 2013. בשורה התחתונה רשמה החברה הפסד של 900 אלף שקל בלבד.

קראו עוד בכלכליסט

זאת לעומת הפסד של 37 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ברבעון החולף נרשמה ירידה של 14.5 מיליון שקל בתרומה להפסד של חברות הפרוטפוליו. כמו כן נרשם שינוי בשווי השקעה בקיורטק.

ראובן קרופיק מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה, צילום: אוראל כהן ראובן קרופיק מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה | צילום: אוראל כהן ראובן קרופיק מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה, צילום: אוראל כהן

במהלך הרבעון הפסיקה טבע את שיתוף הפעולה עם קיורטק והסתיימה המחוייבות של טבע להשקעה של 50 מיליון דולר כן בוטלו אופציות הרכש. על רקע סיום שיתוף הפעולה אוחדו הדוחות הכספיים של קיורטק לאלו של כת"ב. אם קודם לכן החזיקה כת"ב בזכות לקבלת תמלוגים מהכנסות עתידיות שינבעו ממוצרי קיורטק, כעת סולקה התחייבות זו. הרווח שנבע לכת"ב כתוצאה מסילוק התחייבות זו, הינו בגובה השווי ההוגן של הזכות בסך 22.1 מיליון שקל והוא נזקף לדו"ח רווח או הפסד בסעיף רווח שנבע מצירופי עסקים.

במקביל להפסקת המגעים למיזוג די-פארם, הודיעה בשבוע שעבר כת"ב על הצלחה בניסוי של החברה הבת, אנדרומדה (84%), בתרופה למחלת סוכרת נעורים (Diapep 277). על פי תוצאות הניסוי, שחולים שטופלו במשך ארבע שנים החל מזמן האבחנה היו בעלי יכולת טובה יותר להפריש אינסולין לעומת חולים שטופלו במשך שנתיים בלבד.

בעלי המניות העיקריים של כלל ביוטכנולוגיה הם כלל תעשיות (57%) וטבע (14%). חברות הפרוטפוליו אנדרומדה, מדיוונד, קיורטק וביוקנסל ממשיכות לנהל מגעים לשיתופי פעולה עם חברות פארמה בינלאומיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות