אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
HP: "מנהלי רשתות תקשורת זה מקצוע ללא עתיד" צילום: shutterstock

HP: "מנהלי רשתות תקשורת זה מקצוע ללא עתיד"

עתידם של מנהלי רשתות נמצא בתוכנות לאוטומטיזציה של ניהול רשתות, כך אומרים בכירים בתעשיה במסגרת כנס ה-Ethernet Innovation Summit שנערך בשבוע שעבר

28.05.2013, 12:24 | רפאל קאהאן

מייק בניק, סמנכ"ל השיווק של חטיבת התקשורת של HP לא מאמין בניהול רשתות אנושי. את הדברים הוא אמר במסגרת כנס Ethernet Innovation Summit שנערך בקליפורניה בשבוע שעבר. "כיום, ההוצאות האדמינסטרטיביות של ניהול רשתות גבוהות מאוד", הוא הצהיר.

קראו עוד בכלכליסט

"מדובר בהוצאות שעברו את עלויות ההקמה של התשתיות הפיזיות", הוא ממשיך, "זה בגלל שהכל נעשה על ידי אנשים". עלויות ההעסקה של מנהלי רשתות גבוהות מדי טוען בניק, לטענתו אם עלויות הטכנולוגיה נחתכות בחצי, הרי שעלות ההעסקה רק עולה, "זה הכל עניין של אינפלציה", הוא מסביר.

HP: ניהול הרשתות יתבצע דרך אפליקציות, צילום: shutterstock HP: ניהול הרשתות יתבצע דרך אפליקציות | צילום: shutterstock HP: ניהול הרשתות יתבצע דרך אפליקציות, צילום: shutterstock

התשובה לבעיה נמצאת באוטומטיזציה של תהליכי ניהול רשתות. "אם נוכל לבצע אוטומטיזציה הרי שנוכל להתנער מהצורך באנשים", מסביר בניק את ההיגיון שלו. ב-HP כבר הגישו פטנטים על טכנולוגיות שיודעות לבצע בדיוק זאת, מתגאה בניק.

HP עובדת על רשתות של אפליקציות וירטואליות אוטומטיות שמתייחסות לרשת כאל יחידה אחת ולא כאוסף של התקנים נפרדים. "תוכלו להגדיר את הצרכים כאפליקציה והיא תוכל להגדיר את כל הנתבים, מרכזיות, פיירוולים ומערכות הגישה בלחיצת כפתור", מתאר בניק את התהליך.

בניק לא היה היחיד להתייחס לגישה החדשה, גם סמנכ"ל השיווק לארגונים של ג'וניפר, סטיב קולן, חושב כך. "צוותי הנטוורקינג כבר לא יהוו גורם", אומר קולן, "אני מצטער לומר לכם שכל מנהלי הרשתות עם CCIE של סיסקו, עבודתכם בסכנה", הוא מסכם.    

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
"מדובר בהוצאות שעברו את עלויות ההקמה של התשתיות הפיזיות" זה כמו להגיד
עלות המנקה עברה את עלות החומרים, או כמו להגיד עלות אחזקת הרכב היא יותר מעולותו, גם אם יהיו מערכות כאלו וזה כמובן עד רמה מסוימת, גם אותם מישהו יצטרך לתפעל ולתחזק, אמנם יחסוך עלויות מסוימות אבל להגיד שזה "יעלים" לגמרי את המקצוע?? אני רוצה לראות מערכת שמתכננת את הרשת לפרטי פרטים, מערכת שיודעת להתאושש לבד אחרי קריסה, מערכת שיודעת לשחזר את עצמה ויודעת בדיוק איזה קבצים \ שרתים אתה צריך, מערכת שיודעת להתגבר על תקלות תוכנה לבד, בקיצור יכולים יכולים לקצץץ אבל להגיד שזה הסוף ,קצת מהר מידי להגיד כזה דבר...
משה  |  06.10.13