אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוצר מציע: להעלות את המס על זכייה בהגרלות ל-30% צילום: יובל חן

האוצר מציע: להעלות את המס על זכייה בהגרלות ל-30%

זאת במקום מס של 25% הנהוג כיום. הרף שממנו ישולם המס יירד מ-60 אלף שקל ל-50 אלף שקל בלבד לזכייה

28.05.2013, 20:27 | הדר קנה

בין הסעיפים בטיוטת חוק ההסדרים, שפורסמו במהלך השבועות האחרונים, מוצע כי המס על ההגרלות יעלה מ-25% כפי שנהוג כיום ל-30%. כמו כן, הרף שממנו ישולם המס לרשות המסים יירד מ-60 אלף שקל לזכייה ל-50 אלף שקל בלבד. 

לוטו. הגזירה החדשה, צילום: יובל חן לוטו. הגזירה החדשה | צילום: יובל חן לוטו. הגזירה החדשה, צילום: יובל חן

הסעיף רלוונטי לכל הגרלה או זכייה בפרס כספי בהגרלות כדוגמת טוטו, לוטו, פיס וכן בזכייה בתוכנית טלוויזיה המציעות פרסים כספיים או תוכניות הריאליטי השונות.

חוק ההסדרים טרם אושר, ולכן סביר שמי שיציגו לובי נגד ההצעה הזו הם ראשי ארגוני ההימורים החוקיים כמו מפעל הפיס. הטענה העיקרית שלהם היא כי העלאת המס עלולה להבריח מהמרים, כך שהמפסיד הגדול תהיה הבסופו של דבר המדינה שתקבל פחות כספים להקמת בתי ספר ושירותי רווחה אחרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

44 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

41.
למה רק 30%
אדוני שר האוצר ,,למה רק 30% ..??? תוסיף מס בריאות וכן לביטוח לאומי שהרי זו הכנסה לכל דבר ,, ונשאיר לזוכה המקוצץ משהו כמו 35% .ולאפשר לכל אזרחי המדינה לקבל החזרי מס על כספים שהוצאו למטרת השתתפות בהגרלות כמו טוטו , לוטו , מפעל הפיס ,כן אדוני שר האוצר ,לא רק לקחת מהאזרח שזוכה ..אלא גם להחזיר לו כנגד ההשקעה לאורך השנה או השנים . כך המדינה רוצה להחזיר את הגרעון נכון , מצד אחד ומצד שני ,היא מחלקת לטייקונים את משאבי הטבע תמורת 0% או לכל היותר 15% , הם מסכנים צריך לסבסד אותם .
ממתין לטלפון המיוחל של אראלה .  |  29.05.13
לכל התגובות