אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תקלה במתקני הזיקוק של בזן ליד חיפה צילום: גיל נחושתן

תקלה במתקני הזיקוק של בזן ליד חיפה

התקלה עלולה להשפיע על אספקת הדלקים למגזרים השונים במשק לרבות חברות הדלק השונות. בבזן מבהירים כי אין ביכולתם לטפל בתקלה בכוחות עצמם. לכן החברה הזמינה מומחים מחו"ל ומקווה להתגבר עליה עד חודש יוני

28.05.2013, 23:35 | ליאור גוטמן

חברת בזן (בתי זיקוק נפט), שבשליטת החברה לישראל, הודיעה לפני שעה קלה (ג') על תקלה חדשה במתקני הזיקוק שלה שממוקמים בקרבת חיפה. לפי דיווחי החברה "התגלתה תקלה באחד ממתקני השירותים במפעלה של החברה, וכתוצאה מכך הופחתו תפוקות בחלק ממתקני הייצור של מגזר הזיקוק של החברה". 

בבזן מבהירים שאין ביכולתם לטפל בתקלה בכוחות עצמם ולכן החברה "הזמינה מומחים מחו"ל, אשר הגיעו בימים אלה, על-מנת לבחון את התקלה ואופן הטיפול בה". עוד הוסיפו כי "החברה מקווה שהיא תצליח להתגבר על התקלה עד חודש יוני הקרוב". על פי הערכות ראשוניות, הנזק יגרע כ-11 מיליון דולר מהרווח הנקי.

בתי הזיקוק, צילום: גיל נחושתן בתי הזיקוק | צילום: גיל נחושתן בתי הזיקוק, צילום: גיל נחושתן

בית הזיקוק בחיפה עבר לידי משפחת עופר בשנת 2007 במסגרת הפרטת המתקנים מידי המדינה. בית הזיקוק השני שממוקם באשדוד (בז"א) עבר לידי צדיק בינו. על פי הערכות במשק האנרגיה בז"ן אחראית לכ-55% מאספקת הדלקים במדינה והיא הספקית היחידה של דלק ישראל, סונול ודור אלון. לפיכך, התקלה בבית הזיקוק עלולה להפיע על אספקת הדלקים למגזרים השונים במשק לרבות חברות הדלק השונות.

 

לפני כתשעה ימים דיווחה החברה על תוצאותיה העסקיות לרבעון הראשון של 2013, אותו היא סיימה עם רווח של 4 מיליון דולר, זאת בהשוואה להפסד של 34 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. לפני מספר ימים הודיעה החברה שאריק יערי, בעברו מבכירי חברת התרופות טבע, יחליף את מנכ"ל החברה בשנתיים האחרונות פינחס בוכריס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות