אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאוחדת מוכרת את קומפלקס הדיור המוגן מצודת ירושלים ב־120 מיליון שקל צילום: גיא אסיאג

פרסום ראשון

מאוחדת מוכרת את קומפלקס הדיור המוגן מצודת ירושלים ב־120 מיליון שקל

בית הדיור המוגן המפואר כולל 116 יחידות דיור. הקופה קנתה את המבנה החדש לפני 3.5 שנים אך לא איכלסה אותו עד היום

29.05.2013, 08:30 | עינת פז-פרנקל

 קופת חולים מאוחדת מתחילה לממש נכסים? הקופה מעמידה למכירה את קומפלקס הדיור המוגן היוקרתי מצודת ירושלים, שרכשה רק לפני שלוש שנים, ב־120 מיליון שקל - כך נודע ל"כלכליסט".

מדובר באחת ההחלטות האופרטיביות הראשונות שקיבל המנכ"ל החדש זאב וורמברנד. לפני כחודש מונה וורמברנד כממלא מקומו של פרופ' אשר אלחיאני, שהודח מתפקידו.

בית הדיור המוגן המפואר מצודת ירושלים כולל 116 יחידות דיור, משתרע על 10,000 מ"ר בחמש קומות, וכולל ספא וחדר כושר. הוא ממוקם ברחוב ינובסקי בשכונת ארנונה בירושלים על מגרש של 5.5 דונם.

בית דיור מוגן מצודת ירושלים.  נרכש ב-104 מיליון שקל, צילום: גיא אסיאג בית דיור מוגן מצודת ירושלים. נרכש ב-104 מיליון שקל | צילום: גיא אסיאג בית דיור מוגן מצודת ירושלים.  נרכש ב-104 מיליון שקל, צילום: גיא אסיאג

הבניין כלל לא אוכלס, אף שקופת חולים מאוחדת רכשה אותו כבר בראשית 2010. בינואר 2010 רכשה הקופה את הקומפלקס ב־104.5 מיליון שקל מחברת הבנייה ב.יאיר, וב־3.5 השנים שחלפו מאז נותר הבניין ריק. "הקופה קנתה את המבנה מכיוון שרצתה להפעיל בו בית אבות יוקרתי, אך זה לא הסתייע. מכיוון שהקומפלקס לא הופעל אפילו ליום אחד, החליטו למכור את הנכס הריק", אמרו ל"כלכליסט" מקורות המעורים במהלך המכירה.

המגרש שעליו נבנה קומפלקס מצודת ירושלים יועד בתחילה לבניין משרדים וב־2005 ניתן היתר בנייה להקמתו. בינואר 2006 הגישה ב.יאיר בקשה לשינוי היתר הבנייה לפרויקט מבניין משרדים למבנה של דיור מוגן, ובאפריל 2006 אישרה ועדת המשנה לתכנון ולבנייה בירושלים את הבקשה לשינוי היתר הבנייה.

הנכס הוערך בפברואר 2007 לצורך הכללתו בדו"חות הכספיים של ב.יאיר במסגרת פרסום תשקיף לקראת הנפקה בבורסה לפי שווי של 148 מיליון שקל, כאשר יהיה בנוי ומוכן לאכלוס.

בקופת חולים מאוחדת אישרו את פרטי הידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות