אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד מתחרה לאמזון בתחום הענן איור: ליאב צברי

עוד מתחרה לאמזון בתחום הענן

מחשוב הענן הופך לתחום הלוהט ביותר כיום. חברת ג'ויאנט מאמינה שהיא פיצחה את הפורמולה של אמזון ותנסה להתחרות ב-AWS על ידי תמחור אגרסיבי

29.05.2013, 16:35 | סוכנויות הידיעות
ספקית נוספת של מחשוב ענן נכנסה לקלחת ומתחרה באמזון על המחירים: ג'ויאנט (Joyent). עוד קודם לכן הכריזה מיקרוסופט שהיא תוריד את המחירים שלה כך שיתאימו למחירים הנמוכים למדי שמציעה אמזון על שרותי מחשוב הענן.

קראו עוד בכלכליסט

בדומה לשירותים של אמזון (AWS), ג'ויאנט מספקת תשתיות כשירות (IaaS), שמאפשר ללקוחות להשכיר חומרה ותוכנה כדי להפעיל ולנהל שרתים וירטואליים.

ג'ויאנט מציעה כעת תמחור "מאופק", אפשרות פופולארית בשירותים של אמזון, שמאפשרת ללקוחות לשלם מראש עבור כמות קבועה מראש של תפוסת מחשוב במחיר מוזל. ג'ויאנט משווקת חבילות לשנה אחת, לשנתיים ולשלוש שנים.

ג ג'ויאנט תתחרה בענן של אמזון ג

"יש ביקוש רב לחבילות", מסר לבינזס אינסיידר מנכ"ל החברה, הנרי ואזיק. בנוסף, בג'ויאנט הוסיפו 60 אפשרויות חדשות עבור הלקוחות, כולל 13 הצעות זהות לאלה של החבילות שמוכרת אמזון. (כלומר, היא הוסיפה סוגים חדשים של שרתים וירטואליים, כך שהלקוחות יכולים לבחור בין שרת מהיר ויקר יותר או שרת קטן וזול, או שרת עם יותר שטח אחסון וכן הלאה).

בעוד שחלק מהשרתים הוירטואליים החדשים של ג'ויאנט הם זולים יותר, החברה אינה מנסה להציע מחירים נמוכים יותר משל אמזון בכל. בהתחשב בכך שבאמזון מורידים כל הזמן את מחירי השירות, זו אסטרטגיה נבונה.

"איננו רוצים להשתתף במלחמת מחירים",מסביר ואזיק. "מדובר בהקלת המעבר של הלקוחות אלינו. זה יוצר סטנדרטיזציה, וזה טוב בשבילנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות