אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניר גלעד: "מי שלקח את הרכב של בטר פלייס מרוצה" צילום: עמית שעל

ראיון כלכליסט

ניר גלעד: "מי שלקח את הרכב של בטר פלייס מרוצה"

בראיון ל"כלכליסט", אמר מנכ"ל חברה לישראל שחיסלה השקעתה במיזם הרכב החשמלי, "ברור לכולם שיהיה רכב חשמלי, אולי זה ייקח יותר זמן"; על חברה לישראל אמר: "בין המעסיקים הטובים ביותר בארץ"

30.05.2013, 13:08 | ניר צליק

"יצאנו לריצה של שלושה מרתונים, בטכנולוגיה הוכחנו שהטכנולוגיה עובדת, העמדנו תשתית המאפשרת נסיעה רציפה ברחבי המדינה לרכב חשמלי ויצאנו למרתון השלישי והוא לפגוש את טעמי הלקוח. הפגישה עם טעמי לקוח יצרה כמה תובנות, כל מי שלקח את האוטו מרוצה", אמר מנכ"ל חברה לישראלבראיון ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

התשתית והשירות בנויים למסות יותר גדולות מאלה שלקחו את המכוניות ופה נוצר הפער בעלויות התפעול שהביא את הנהלת בטר פלייס לפנות לתהליך של פירוק מרצון ועל זה אין לנו מה להוסיף. 

ניר גלעד מנכ"ל החברה לישראל, צילום: עמית שעל ניר גלעד מנכ"ל החברה לישראל | צילום: עמית שעל ניר גלעד מנכ"ל החברה לישראל, צילום: עמית שעל

"יש לא מעט גורמים שרוצים לראות איך מפעילים את הרעיון הזה וברור לכולם שבמתכונת הנוכחית ניתן לקדם את הנושא והחזון בחסדי בית המשפט והמפרקים", הוסיף.

ביניכם לבין עצמכם אתם מנתחים את זה?

"אין השקעה מוצלחת או כושלת שאנחנו לא בודקים גם לפני, גם תוך כדי ובוודאי שנעשה ניתוח מסודר גם אחרי, אבל זה עוד מוקדם. בטר פלייס נמצאת בתהליך שהוא באחריות המפרק, לאחר שהתהליך יושלם ננתח ונגבש את המסקנות לעתיד", אמר גלעד.

היום פרסמה חברה לישראל, שמחקה מיליארד שקל בגין השקעתה בבטר פלייס, את תוצאות הרבעון הראשון של 2013. בשורה התחתונה סיימה חברה לישראל את הרבעון הראשון בהפסד של 41 מיליון דולר, לעומת הפסד של 82 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

"חברה לישראל אחראית למכירות של מעל ל-20 מיליארד דורל בשנה. זה נותן פרספקטיבה ליכולת להיכנס להשקעות. אנחנו אחד המעסיקים הגדולים במשק ואני חושב שבין הטובים שבהם, הן בתנאים וביציבות. אנחנו ממוקמים באזורים פריפריאליים, גם בנגב וגם בצפון ככה שהחשיבות ברורה.

"אם יש לי ביקורת על אי הפרגון ברמה הקבוצתית זה שלא נותנים את המשקל האוהד למי שעסוק מיום הקמתו בהגדלה ובפיתוח התעשייה בישראל. אין אף קבוצה שהשקיעה את הסכומים שהקבוצה הזו השקיעה בבניית המדינה והצמחת הכלכלה והיצוא", הוסיף.

"כשטוב אז כולם גאונים וכשרע כולם אפסים. אני חושב שדווקא כשרע רואים את האמת. דווקא במשברים הקשים החוסן של החברה היה כזה שהעביר אותה משברים גדולים כמו ב-2008 והוציא אותה יותר מחוזקת", אמר גלעד.

לדבריו לחברה לישראל מאזן מאוד חזק עם הון עצמי מעל ל-2 מיליארד דולר ועודף נכסים על התחייבויות. "זה לא במקרה, רמת המינוף אצלנו נשארה נמוכה כי זו מדיניות וזו הסתכלות מפוכחת וניהול נכון. אנחנו שונים באופן ההסתכלות שלנו, אנחנו משקיעים לטווח ארוך ומפזרים סיכונים. כשמסתסכלים על החברות מלמעלה אז יש רגל חזקה שהיא כיל אך אומרים לא לעולם חוסן. לכן צריך להרחיב את ההשקעות.

"זה מה שהביא אותנו, לדוגמא, להשקעות של כ-2.5 מיליארד דולר בנושא החשמל (איי.סי.פאואר - נ"צ). זה מה שהביא אותנו להשקיע בענף הרכב בסין (עם קורוס - נ"צ) כשנכנסנו אליו שאלו למה. היום אף אחד לא שואל את השאלה שכן שוק הרכב הסיני הוא הגדול והמתפתח בעולם", סיכם גלעד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות