אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: הכלכלה צמחה פחות מהצפוי, דרישות אבטלה עלו מעבר לצפוי צילום: בלומברג

ארה"ב: הכלכלה צמחה פחות מהצפוי, דרישות אבטלה עלו מעבר לצפוי

ברבעון הראשון הכלכלה האמריקאית צמחה ב-2.4% - לעומת הצפי לצמיחה של 2.5%; דרישות האבטלה עלו ב-10,000 ל-354 אלף - לעומת הצפי כי יישארו ללא שינוי

30.05.2013, 16:05 | סוכנויות הידיעות

כלכלת ארה"ב צמחה בשיעור הנמוך מהתחזיות על רקע האטה בשוק הדיור והקיצוצים בהוצאות הממשלתיות שקיזזו את העלייה הגדולה ביותר בצריכה הפרטית שנרשמה מאז סוף 2010.

קראו עוד בכלכליסט

התוצר גדל ב-2.4% בחישוב שנתי, על פי נתונים של משרד המסחר האמריקאי שפורסמו היום (ה'). על פי התחזית של הכלכלניים, לא היה אמור לחול שינוי בשיעור הצמיחה של 2.5% שעליו דווח במקור.

אבטלה , צילום: בלומברג אבטלה | צילום: בלומברג אבטלה , צילום: בלומברג

העלייה בהכנסה הפרטית הנובעת מעלייה בערך הבתים וניירות הערך, מאפשרת לאמריקאיים להתמודד עם העלייה במס ההכנסה ולשמור על רמת הצריכה הפרטית.

בתוך כך, מספר האמריקאיים שהצטרפו למעגל האבטלה עלה ב-10,000 דרישות ל-354 אלף בשבוע שנסתיים ב-25 במאי, כך על פי נתוני משרד התעסוקה בוושינגטון. על פי התחזית של הכלכלנים, מספר התביעות היה אמור להישאר ללא שינוי על 340 אלף.

עונת החגים בארה"ב לא אפשרה לבצע ספירה מדויקת, אך ישנה ירידה במספר המפוטרים על רקע רצונם של מעסיקים לעמוד בביקושים. עלייה במספר המועסקים עשויה לשמר את רמת הצריכה הפרטית – מנוע הצמיחה המרכזי של כלכלת ארה"ב.

"בתי עסק עדיין מאד זהירים בכל הנוגע להעסקת עובדים חדשים", אמר סטיבן סטנלי, כלכלן ראשי ב- Pierpoint Securaties. "בעיתות של התאוששות רגילה, אנו רואים עלייה דרמטית ברמת התעסוקה אך כעת אנו לא עדים לכך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות