אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ח"כים ופעילים: לא לבטל את חוק הדיור הציבורי צילום: עמית שעל

ח"כים ופעילים: לא לבטל את חוק הדיור הציבורי

הפעילים קראו לעצירה מיידית של פינוי משפחות מדירות ולהצלת הדיור הציבורי, שמעניק קורת גג למעוטי יכולת. לפיד הסיר את את הדיון על ביטול החוק מסדר היום של קבינט הדיור

30.05.2013, 16:37 | עינת פז-פרנקל
הדיווחים על כוונת הממשלה לבטל את חוק הדיור הציבורי הביאו היום חברי כנסת ופעילים אל בניין שיכון ציבורי בגבעת שמואל, בה מתגוררת משפחה שקיבלה לפני כמה ימים צו פינוי. הפעילים קראו לעצירה מיידית של הפינויים ולהצלת הדיור הציבורי, שמעניק קורת גג למעוטי יכולת.

קראו עוד בכלכליסט

ח"כ אילן גילאון, קרא לפנות קודם כל את דירות עמידר שמשמשות גופים, עמותות ורשויות מקומיות. מנכ"לית הקשת הדמוקרטית המזרחית, יעל בן יפת, אמרה כי "בכל מדינה בעולם יש דיור ציבורי, המדינה היחידה שרוצחת את חוק הדיור הציבורי זו ישראל. חוק הדיור הציבורי בא לתקן עוול היסטורי כלפי המזרחים, שיאפשר להורים להוריש לילדים בית. עומדים לדרוס את העניים".

רן כהן, יוזם החוק לדיור ציבורי, צילום: מיכאל קרמר רן כהן, יוזם החוק לדיור ציבורי | צילום: מיכאל קרמר רן כהן, יוזם החוק לדיור ציבורי, צילום: מיכאל קרמר

נכחו במקום ח"כ דב חנין ורן כהן, שכיהן בעבר כח"כ מטעם מרצ ויזם את חוק הדיור הציבורי. החוק של כהן מאפשר לדיירי הדיור הציבורי לקנות בהנחה גדולה את הדירות אותן הם שוכרים בשכר דירה מסובסד.

לטענת הארגון "צוות דיור ציבורי", מודל הסיוע הכספי בשכר דירה במקום דיור ציבורי "מצייד אמהות חד הוריות בסכומי כסף מגוחכים ושולח אותן לשכור דירה בשוק החופשי ללא ערבים ולא פנקס צ'קים. היעדר ביטחון בקורת גג מייצר מצוקה קיומית, מעמיק ומשמר את העוני. דירת השיכון המושמצת והמתפוררת של עמידר היא המינימום הנדרש לקיום אנושי וחלום נכסף עבור מאות אלפים, שעובדים ועדיין חיים בעוני מנוון. אחרי הזנחה של שנים, מערכת הדיור הציבורי מתפוררת, ועכשיו באים פקידים ואומרים שהיא אינה נחוצה."

לדברי פעילות הארגון, "דיור ציבורי אינו המצאה ישראלית. בכל המדינות המפותחות, כולל מעוזי קפיטליזם כארה”ב, קנדה וסינגפור, קיימים פתרונות ציבוריים למי שאינם יכולים למצוא בית בשוק הפרטי. פתרון מצוקת הדיור בכלל האוכלוסייה אינו מנוגד לבניית דיור ציבורי אלא להפך. שיקום המנגנון יוריד את הלחץ מהשוק ויוביל להוזלת מחירי הדירות".

אתמול (ד') הוריד שר האוצר יאיר לפיד, העומד בראש קבינט הדיור של הממשלה, את הדיון על ביטול הדיור הציבורי מסדר היום של הקבינט, שיתכנס ביום שני הקרוב.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות