אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיעור האבטלה בגוש היורו זינק בחודש אפריל לשיא - 12.2% צילום: בלומברג

שיעור האבטלה בגוש היורו זינק בחודש אפריל לשיא - 12.2%

זאת לעומת 12.1% בחודש הקודם. בגרמניה, הכלכלה הגדולה ביותר בגוש היורו, שיעור האבטלה נותר ללא שינוי על 5.4%, בעוד שבספרד נרשם השיעור הגבוה ביותר – 26.8%

31.05.2013, 12:41 | סוכנויות הידיעות

שיעור האבטלה בגוש היורו זינק באפריל לשיא, על רקע העמקת המיתון ברבעון הראשון, בכך מתגבר הלחץ המופעל על מנהיגי הגוש והבנק האירופי המרכזי למצוא דרכים לעודד את הצמיחה הכלכלית. לשכת הסטטיסטיקה המרכזית של האיחוד האירופי דיווחה כי שיעור האבטלה בגוש היורו טיפס באפריל לשיעור של 12.2% מ-12.1% במרץ, זאת בהתאם לתחזיות האנליסטים.

"אנחנו בעיצומו של מרוץ נגד השעון, במדינות רבות מדי יש אנשים רבים מדי מחוסרי עבודה, בייחוד צעירים, שמזכירים לנו שעוד לא ניצחנו את הקרב, ויש צורך לנקוט בצעדים נוספים", אמר השבוע נשיא האיחוד האירופי הרמן ון רומפוי. הוא הוסיף כי בכוונתו להציג הצעות לעידוד הצמיחה בכינוס של מנהיגי גוש היורו, שייערך ביוני בבריסל.

על פי הדו"ח של לשכת הסטטיסטיקה עולה כי מספר המובטלים בגוש היורו טיפס באפריל ל-19.38 מיליון. שיעור האבטלה בקרב הצעירים עומד על 24.4%. בגרמניה, הכלכלה הגדולה ביותר בגוש היורו, שיעור האבטלה נותר ללא שינוי על 5.4%, בעוד שבספרד נרשם השיעור הגבוה ביותר – 26.8%.

"לכלכלת גוש היורו אין בשלב זה את התנופה הנחוצה כדי להוריד את שיעור האבטלה", טוען ג'ונתן לוינס, כלכלן בכיר בקפיטול אקונומיקס בלונדון. " עובדה זו בולטת מהשוני בין המדינות שמצביע על כל שכלכלות בעלות אופי מחזורי ומבני שונה לא חיות ביחד בנוחות עם אותו מטבע ושיעורי הריבית".

ברבעון הראשון התכווצה כלכלת הגוש ב-0.2%, ועל פי תחזיות הבנק האירופי המרכזי היא צפויה להתכווץ השנה ב-0.5%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות